Susisiekimo ministerija pritaria policijos siūlymui žiniasklaidoje dar daugiau viešinti atvejus, kai eismo dalyviai nevykdo teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų ar transporto priemonės vairuotojai nepaklūsta jų reikalavimui sustoti. Apie tai diskutuota šiandien vykusiame Eismo saugumo komisijos posėdyje, analizuojant 2015 ir 2016 metų sausio–liepos mėnesių eismo įvykių Lietuvoje statistiką.
„Statistikos duomenys, kad per šių metų 7 mėnesius, palyginti su 2015 metų tuo pačiu laikotarpiu, šalies keliuose žuvo 12,2 proc. mažiau eismo dalyvių, nuteikia optimistiškai. Tačiau didelį nerimą kelia neblaivūs vairuotojai ir dėl jų kaltės vis dar žūstantys ar sužalojami žmonės, – sakė posėdžiui pirmininkavęs susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas. – Pritariu siūlymui, kad ignoruojantys teisėtus pareigūnų reikalavimus vairuotojai ir pažeidėjai turi būti drausminami ne tik baudomis, bet ir dar didesniu viešumu.”
Administracinių teisės pažeidimų kodekse (ATPK) numatyta, kad už nepaklusimą uniformuoto policijos pareigūno teisėtam reikalavimui sustabdyti transporto priemonę, taip pat pasitraukimą iš eismo įvykio, su kuriuo vairuotojas yra susijęs, vietos pažeidžiant Kelių eismo taisykles (KET), užtraukia baudą nuo 868 iki 1 158 eurų su teisės vairuoti transporto priemonę atėmimu nuo 3 iki 5 metų arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų su teisės vairuoti atėmimu nuo 3 iki 5 metų.
Asmenims, neturintiems teisės vairuoti transporto priemones, – baudą nuo 1 158 iki 1 448 eurų su transporto priemonės konfiskavimu ar be konfiskavimo arba administracinį areštą nuo 20 iki 30 parų su transporto priemonės konfiskavimu ar be konfiskavimo.
2014 metais teisėtiems policijos pareigūnų reikalavimams sustoti nepakluso 506 vairuotojai, pernai – 572, o šiemet sausio–liepos mėnesiais – 280.
Susisiekimo ministerijos inf.