Medikai įspėja nėščiąsias nevykti į šalis, kuriose plinta Zika virusas

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, jog Jungtinių Amerikos valstijų Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) atstovai turi įrodymų, leidžiančių manyti, kad Zika viruso infekcija gali padidinti mikrocefalijos (sunki liga, kai kūdikis gimsta nenormaliai maža galva ir smegenimis) riziką. Todėl jie rekomendavo nėščiosioms atidėti keliones į tas sritis, kuriose galima užsikrėsti uodų platinamu Zika virusu.

Mokslininkai ištyrė dviejų Brazilijos nėščiųjų, kurių nėštumas baigėsi persileidimu, ir dviejų naujagimių, mirusių netrukus po gimimo, kuriems buvo diagnozuota  mikrocefalija, mėginius. Gauti rezultatai parodė, kad Zika virusas buvo aptiktas abiejų naujagimių smegenyse. Genetinės sekos analizė patvirtino, kad visais šiais keturiais atvejais Zika viruso padermė buvo identiška padermei, kuri šiuo metu cirkuliuoja Brazilijoje. Gimdyvės patvirtino, kad nėštumo metu joms pasireiškė Zika viruso simptomai (karščiavimas ir bėrimas).

ULAC primena, kad praėjusių metų pabaigoje buvo nustatytas reikšmingas mikrocefalijos atvejų padidėjimas Brazilijoje. Per 2010-2014 metų laikotarpį šioje šalyje vidutiniškai kasmet buvo užregistruojama 100-200 atvejų naujagimių mikrocefalijos atvejų, iki 2015 m. lapkričio mėn. – daugiau nei 1 200 atvejų.

ULAC rekomenduoja nėščiosioms vengti kelionių į viruso paveiktas teritorijas. Nėščiosios ir planuojančios pastoti moterys dėl būtinų kelionių turėtų pasitarti su sveikatos priežiūros specialistais ir griežtai laikytis priemonių, apsaugančių nuo uodų įkandimų.

ULAC inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas