Komfortas, kuriuo galima dalintis: dvigulė lova

Miegamasis – tai namų erdvė, kurioje kaip niekur kitur reikalinga miela ir raminanti aplinka bei kokybiški, patogūs baldai. Dažnai įrengiant šią erdvę gali kilti klausimų, kaip tai padaryti, kokios dvigulės lovos geriausios. Straipsnyje rasite paprastų gairių, kurios padės sukurti norimą miego aplinką namuose.

Kaip išsirinkti dvigulę lovą?

Lovos pasirinkimas – svarbiausias darbas, kurį reikia atlikti kuriant miegamojo aplinką. Šis procesas reikalauja atidumo, laiko ir kruopštumo. Žemiau pateikti keli patarimai, padėsiantys išsirinkti tobulą dvigulę lovą:

Kambario erdvė. Kambario ir dvigulės lovos dydžių santykis padės nuspręsti, ar ji stovės viduryje. Norint patogaus praėjimo, rekomenduojama palikti 55–60 cm tarpus tarp lovos ir sienų ar kitų baldų.

Baldo dizainas. Svarbu, kad lova kambaryje neatrodytų tarsi iškritusi iš konteksto. Ją reikėtų derinti prie kambario interjero, kitų baldų dizaino. Pavyzdžiui, skandinaviškame miegamojo kambaryje tiks žema, gamtos motyvais dekoruota lova, o klasikiniame – ištaiginga, su gražiu, dygsniuotu galvūgaliu ir kojūgaliu.

Kaina. Svarbu atkreipti dėmesį ir į ją. Visgi labiau verta investuoti daugiau lėšų į kokybišką lovą, kuri bus ilgaamžė.

Papildomas funkcionalumas. Galbūt reikalingi papildomi stalčiai, dėžės patalynei ar įmontuotos lentynėlės? Tokių lovų šiais laikais gausu.

Įvertinus visus aukščiau išvardintus aspektus, tobulą dvigulę lovą pasirinkti bus lengviau, taigi, tai padės kasryt pabusti žvaliems.

Kaip susikurti jaukią aplinką miegamajame?

Be lovos pasirinkimo yra svarbi ir jauki aplinka. Tinkamai atsipalaiduoti nepavyks, jei joje bus gausu daiktų, kurie blaškys ar kels neigiamas emocijas. Žemiau – esminės gairės, kaip sukurti jaukią atmosferą miegamajame.

Technikai šioje erdvėje – ne. Miegant tikrai neprireiks televizoriaus ar kompiuterio, juolab kitokios išmanios technikos. Čia jai ne vieta, juk miegamoji erdvė skirta poilsiui ir sau. Be to, atsisakius elektronikos, miegamajame liks daugiau vietos mieliems, jaukiems ir raminantiems dizaino elementams.

Kambario interjeras. Kambaryje turėtų karaliauti ramios, pastelinės spalvos. Tokia paletė padės nurimti ir atsipalaiduoti po sunkios dienos, o ir miegas taps malonus it ant debesies.

Pagalvės. Žinoma jų, kambaryje, kuriame yra lova, ir taip bus, tačiau papildomos kelios pagalvėlės padės erdvei suteikti jaukumo, „minkštumo“. Tiesa, nerekomenduojama perkopti 6 pagalvių ribos: saikas taip pat svarbus.

Naktinis staliukas. Ant jo galima ne tik pasidėti šviestuvą, žadintuvą ar kitus reikalingus daiktus. Tai – praktiškas, bet tuo pat metu ir jaukus, stilingas interjero elementas.

Ryškesnis akcentas. Norint truputį „prieskonių“, šioje erdvėje galima panaudoti vieną ar du ryškesnius elementus. Tai gali būti paveikslas, statulėlė, langų uždangos priemonė ar net šviestuvas. Tačiau svarbu jų „nepadauginti“. Skoningai parinktas ryškus elementas miegamajam suteiks šarmo, skoningo žaismingumo.

Aukščiau išvardintos paprastos gairės leis miegamojo erdvėje sukurti mielą aplinką, kuria galėsite dalintis su savo partneriu. Apsvarsčius ir tinkamai įrengus miegamojo erdvę, joje bus malonu, jauku ir gera. Kokybiška dvigulė lova ir mieli, ramūs akcentai padės miegą perkelti į naują lygmenį.

Lentynos – tai ne tik funkcionalumas

R. ž.: lentynos

Paprastos, mažos lentynėlės prie lovos ar didelės, skirtos knygų, kitų daiktų laikymui svetainėje – toks įprastas baldas kaip lentyna gali padėti pasirūpinti ir komfortu, ir interjero patrauklumu. Tad pakalbėkime apie jas daugiau.

Ne tik tvarka, bet ir išskirtinumas

Lentyna – baldas, kuris padeda ne tik palaikyti tvarką ir atrasti daiktams vietos, bet ir yra puikus pagalbininkas kuriant išskirtinį namų stilių. Tikslingai parinktos lentynos suteiks jaukumo, derančio su patogumu ir individualumu.

Skirtingi lentynų tipai

Kaip ir dauguma baldų, jos skirstomos į skirtingus tipus. Taigi, aptarkime, kokie tie tipai ir kaip skirtingas lentynas galima pritaikyti namuose.

Pastatomos. Jos labai patogios, kai norisi greito ir efektyvaus interjero atnaujinimo ar patobulinimo. Tinkamai išrinktos, jos puikiai įsikomponuoja namų ar kitos erdvės interjere, be to, jas bus lengva perstatyti į kitą vietą.

Pakabinamos. Šios tiks, kai ieškoma lentynų, kurios turės pastovią vietą. Jos puikiai pravers virtuvėje, norint surūšiuoti, tarkime, prieskonius, ar svetainėje, norint išdėlioti knygas ar kitas interjero detales.

Taip pat šie baldai dar gali būti skirstomi į:

turinčius stiklines, medines dureles,
atvirus,
mišrius.

Pirmieji pravers norint pademonstruoti įvairius kolekcionuojamus daiktus, mielas šeimynines nuotraukas, suvenyrus. Antrieji tiks norintiems privatumo ir daugiau tvarkos. O trečiasis variantas – itin universalus. Juose galima tiek padėti mielų, gražių prisiminimų keliančių niekučių, tiek tvarkingai laikyti asmeninius daiktus.

Kaip pasirinkti lentyną?

Renkantis daugumą baldų dažnai galioja nerašytos taisyklės. Ieškantiems tobulų lentynų jos taip pat pravers.

Kaina. Tai, žinoma, vienas iš svarbesnių kriterijų, tačiau, jei yra galimybių, ties kaina apsistoti nereikėtų. Tokiu atveju turėsite daugiau laisvės rinktis tai, kas atitiks visus kitus poreikius.

Tipas. Svarbu atsižvelgti, kokio tipo baldo namuose reikia. Juk nesinori išleisti pinigų ir vėliau suprasti, kad, pavyzdžiui, pakabinama lentyna nėra tai, ko reikia.

Baldo spalva, forma. Rekomenduojama, siekiant vientiso interjero, ieškoti tokio baldo, kuris bus tokios pat ar bent artimos spalvos, kaip aplink esantys baldai. Jei pasirinkote patalpoje pritaikyti vieną gana griežtą interjero stilių, nerizikuokite ir rinkitės to stiliaus lentynas. Žinoma, jei traukia eklektika, bohema, šiuolaikinis interjeras, drąsiai eksperimentuokite.

Gamybos medžiaga. Neretai pasirinkimas atsiremia į kainą, tačiau rekomenduojama kartais investuoti daugiau, bet džiaugtis kokybišku, ilgaamžiu baldu. LMDP ar gryna mediena – puikus pasirinkimas.

Funkcionalumas. Galbūt reikia sudėti drabužius, mažiau naudojamus daiktus ir tam reikalinga lentyna uždaromis durelėmis? O gal, norint išrikiuoti laivų modelių kolekciją, vertėtų rinktis baldą su skaidraus stiklo durelėmis? Atkreipkite dėmesį į lentynos matmenis, skyrių pritaikomumą.

Universalūs ir stilingi baldai: štai taip galima apibūdinti lentynas, kurios tiek pastatomos, tiek pakabinamos įvairioms erdvėms suteiks išskirtinumo, užbaigtumo pojūtį ir bus itin funkcionalios. Viskas, ko reikia – įvertinti savo bei namiškių poreikius ir tinkamai pasirinkti.

Čiužiniai: nuo A iki Ž

R. ž.: čiužiniai

Be tobulo čiužinio gero miego nebus, ir visiškai nesvarbu, kad lovos rėmas yra prabangus, tvirtas. Šis pirkinys užtikrina aukštą miego kokybę, o tai leidžia pagerinti gyvenimo kokybę kasdien. Neretai besirenkantiems šią prekę kyla klausimų, kaip tai padaryti tinkamai. Smalsesniems pirkėjams gali būti įdomu sužinoti net apie jų kilmę ir istoriją.

Trumpai apie čiužinių evoliuciją

Jų pradžia siekia dar neolito laikotarpį. Pirmieji pagrindai miegui gaminti iš šiaudų, medžių lapų ir žolės. Vėliau, apie 3 tūkstantmetį prieš mūsų erą, persai jau pradėjo miegoti ant itin primityvių, iš ožkų kailiu ir vandeniu užpildytų čiužinių. Tuo tarpu egiptiečiai rinkdavosi paprasčiausių palmių šakų krūvas. Po dar kelių tūkstantmečių, senovės romėnai miegodavo jau ant medžiaginių maišų, kurie būdavo prikimšti nendrių, paukščių plunksnų, vilnos ir šiaudų.

Beje, pasaka apie princesę ant žirnio nėra visai iš piršto laužta. Renesanso epochos metu italai miegodavo ant žirniais ir šiaudais kimštų čiužinių. Visgi, juos apvilkdavo prabangiais aksomo ar brokato audiniais.

Lovų priedai, panašūs į dabartinius, pasirodė palyginus neseniai – XIX a. Viskas prasidėjo nuo spyruoklinių, ir dar po šimtmečio pasirodė iš putų poliuretano ir latekso gaminami čiužiniai. Būtent pastarieji ir yra vieni populiariausių, perkamiausių dabar.

Kokie jų tipai?

Čiužinių yra keletas tipų. Pagrindiniai – du:

Putų poliuretano. Tai vienas iš populiariausių pasirinkimų dėl lengvos priežiūros, ilgaamžiškumo, patvarumo.

Spyruokliniai. Juose puikiai cirkuliuoja oras, todėl drėgmė neužsilieka. Tai papildomai apsaugo nuo pelėsio, dulkių erkučių.

Lateksiniai. Šie ilgiau išlaiko savo pradinę formą, juose sunkiau atsiranda gulėjimo žymių. Tačiau tokiems čiužiniams reikia truputį daugiau priežiūros: juos rekomenduojama dažniau vėdinti.

Dauguma šiuolaikinių čiužinių turi viskoelastinį sluoksnį, kuris maloniai apgaubia kūną ir padeda išlaikyti miego pagrindo formą ilgesnį laiką. Turintys šį sluoksnį puikiai tiks mėgstantiems gulėti įvairiomis pozomis. Beje, jie geriau sugeria judesius, todėl puikiai tinka ieškantiems čiužinio dviem.

Kaip pasirinkti čiužinį?

Neretai renkantis šią prekę gali užklupti įvairios abejonės. Žemiau išvardinti patarimai padės pasirinkti patį tinkamiausią čiužinį ir ant jo išsimiegoti nuostabiai kiekvieną naktį.

Čiužinio ilgis. Rekomenduojama rinktis čiužinį, kurio ilgis būtų bent 15 cm didesnis už žmogų, kuris juo naudosis.

Kietumas. Šis kriterijus ypač svarbus tiems, kurie kenčia nuo įvairių skausmų. Pavyzdžiui, kenčiantiems nuo juosmens skausmo rekomenduojama rinktis kuo minkštesnį čiužinį, o turintiems sprando ir nugaros problemų labiau tiks kietesni gaminiai.

Mikroventiliacijos galimybės. Svarbu pasirinkti tokį, kuriame šis procesas vyktų laisvai. Dažnai tai būna arba spyruokliniai, arba natūralaus pluošto (pavyzdžiui, kokosų) turintys modeliai.

Remiantis šiais paprastais patarimais ir gairėmis, tinkamą prekę galima išsirinkti akimirksniu ir jau netrukus mėgautis tiesiog dangišku miegu. Tinkamai parinktas čiužinys taps geriausiu pagalbininku ilsintis kas naktį. Tad investuoti truputį laiko ir santaupų – tikrai verta.

Komoda: baldas, paversiantis erdvę stilinga

R. ž.: komodos

Komodos – baldai, kurie neretai namuose tarnauja dešimtmečiais. Jos universalios, stilingos ir ilgaamžės. Tačiau jas renkantis neretai gali kilti daug klausimų. Pateikiame patarimų ir faktų apie šį puikų, visiems gerai pažįstamą baldą.

Ir drabužiams susidėti, ir namams papuošti

Daugumos širdis šis baldas užkariauja savo funkcionalumu ir lengvu pritaikymu interjere. Be to, komoda yra tobulas pasirinkimas tiems, kurie nori kuo daugiau tvarkos namuose. Su juo ši užduotis – vieni juokai.

Kokias ir kaip rinktis?

Neretai gali kilti klausimų: kaip tinkamai komodą priderinti prie kitų baldų, kaip pasirinkti ir panašių. Pateikiame kelis pagrindinius kriterijus, į kuriuos verta atsižvelgti dairantis komodų savo namams.

Forma. Vertikali komoda puikiai tinka mažesniuose kambariuose. Tokios formos baldas vizualiai padidins erdvę. Be to, jos populiarios miegamuosiuose, nes tokiuose balduose itin patogu laikyti drabužius. Horizontali komoda tinka erdvesniuose kambariuose, dažniausiai – svetainėse. Dėl didesnio paviršiaus ploto ant jos galima pastatyti įvairių interjero detalių: nuotraukų, vazą su gėlėmis. Tai suteiks daugiau jaukumo ir savitumo.

Matmenys. Vėlgi, didesnis baldas tiks didesnei erdvei, ir atvirkščiai. Nepamirškite tiesiog išsimatuoti komodai skirtos kambario vietos.

Stilius. Šie baldai pasižymi dizaino įvairove, tad juos lengva priderinti prie įvairių interjero stilių.

Funkcionalumas. Svarbu žinoti, kokioje erdvėje stovės baldas ir kam bus naudojamas. Pavyzdžiui, kiek ir kokio tipo stalčių gali prireikti, koks turėtų būti jų dydis ir pan.

Šios gairės gali ne tik padėti išsirinkti, bet ir paskatinti susidaryti papildomą asmeninių kriterijų sąrašą. Įdėjus pastangų ir laiko į baldo paieškas, naujasis pirkinys atitiks visus lūkesčius ir džiugins kasdien.

Koks stilius? Koks tik norite!

Klasikinis, o gal modernus, o gal visgi vintažas? Komodos padės pritaikyti svajonių interjero stilių bet kuriame kambaryje. Žemiau – keletas baldų dizaino tipų:

Modernios. Savo griežtomis formomis jos padės sukurti santūrų minimalistinį patalpos interjerą.

Sendintos. Tokio tipo baldai aplinkai suteiks elegancijos, romantiškojo Provanso ar bohemos pojūtį.

Klasikinės. Tai laikui nepavaldūs baldai. Subtiliomis spalvomis ir išpuoselėtomis formomis jie padės formuoti itin skoningą, solidų ir elegantišką namų ar kitos erdvės interjerą.

Išvardinti skirtingi šių baldų stiliai padės apsispręsti, kokio tipo baldo reikia jūsų aplinkai, koks derės jau sukurtame interjere dar prieš aplankant fizinį ar elektroninį saloną. Tai, žinoma, paspartins pasirinkimo ir įsigijimo procesus.

Komoda – elegantiška ir praktiška interjero dalis. Ji atranda vietą visur – nuo prieškambario iki darbo kambario. Visgi dėl plataus dizaino, stilių, matmenų pasirinkimo besidairant savojo svajonių baldo būtinas atidumas. Įvertinkite ne tik savo, bet ir kitų namiškių poreikius, iš anksto apgalvokite, kam konkrečiai komodą naudosite. Be to, ypatingo dėmesio skirkite kokybei. Tuomet šis baldas galės būti namų jaukumo, savitumo, žavesio paslaptimi ne tik dabar, bet ir po daugybės metų.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas