Apžvelgdamas Lietuvos darbo biržos 2016 metų veiklos rezultatus ir 2017 metų veiklos gaires, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis akcentavo pokyčių būtinybę.
Pasak L. Kukuraičio, keičiantis visuomenei turi keistis ir institucijos. Tai būtina kiekvienai socialiai jautriai įstaigai. Tik keičiantis, inicijuojant pokyčius bus galima geriau atliepti ieškančių pagalbos žmonių poreikius ir lūkesčius, suteikti jiems reikalingą kvalifikuotą pagalbą.
„Svarbu įvardinti esminius darbo biržų pertvarkos pricipus, tai aktualiausių žmonių ir visuomenės poreikių pažinimas, darbo biržų veiklos išgryninimas, maksimalus bendradarbiavimas ir tarpusavio susietumas su partneriais bei optimalus, skaidrus ir taiklus lėšų naudojimas. Tai svarbu tam, kad būtų galima kuo geriau suprasti, ko labiausiai reikia žmonėms, ir žinoti, kaip tai geriausiai pasiekti”, – teigė L. Kukuraitis.
2016 metais, palyginus su 2015 metais, laisvų darbo vietų skaičius augo nežymiai, bet darbo ieškančių asmenų įsidarbinimo galimybės augo. Per praėjusius metus į šalies teritorines darbo biržas kreipėsi 254,7 tūkst. bedarbių, o Lietuvos darbo biržos duomenų bazėje buvo registruota 237,3 tūkst. laisvų darbo vietų.
Didžiausios įsidarbinimo galimybės – didžiausiuose šalies miestuose. Čia registruota daugiau kaip pusė visų laisvų darbo vietų, ir daugiau kaip pusė – skirtos kvalifikuotiems darbininkams. Per praėjusius metus teritorinės darbo biržos į darbo rinką padėjo sugrįžti 312,8 tūkst. žmonių. Specialistams bendradarbiaujant su darbdaviais padėta įsidarbinti 172 tūkst. darbo ieškančiųjų, savarankišką veiklą, įsigiję verslo liudijimus, pradėjo 83 tūkst., o remiamas užimtumas suteiktas daugiau kaip 55 tūkst. žmonių.
Darbo biržoje registruoti bedarbiai 2017 m. sausio 1 d. sudarė 8,5 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų. Vidutinis metinis registruotas nedarbas siekė 8,1 proc., o jaunimo – 4,7 procento.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.