Ar tikrai Kalėdos turi būti brangios? Keli paprasti patarimai, kaip sutaupyti per didžiąsias šventes
ĮvairenybėsAr tikrai Kalėdos turi būti brangios? Keli paprasti patarimai, kaip sutaupyti per didžiąsias šventes
2019 gruodžio 17, Antradienis 09:21

Ar tikrai Kalėdos turi būti brangios? Keli paprasti patarimai, kaip sutaupyti per didžiąsias šventes

Ar tikrai Kalėdos turi būti brangios? Keli paprasti patarimai, kaip sutaupyti per didžiąsias šventes

Lietuviai – tikri išlaidautojai. Tyrimai rodo, kad lietuviai santaupų neturi, tačiau nepritekliaus taip pat nejaučia. Ypač prieš didžiąsias žiemos šventes pinigų negailima nei dovanoms, nei maistui, nei gėrimams. Net ir sunkiau besiverčiantys žmonės yra linkę šiek tiek išlaidauti. Bet ar tikrai verta? Po Naujųjų metų šventės greitųjų kreditų bendrovės visada trina rankomis, nes pas juos plūsta savo finansų nesugebėję suvaldyti žmonės.

Ką daryti, kad sėdant prie Kūčių stalo kišenėse nešvilpautų vėjai? Siūlome šiuos kelis taupymo patarimus, kurie padės sutaupyti besiruošiant žiemos šventėms. Svarbiausia ne tik juos žinoti, bet ir laikytis, neatidedant sekančiam pirmadieniui, mėnesiui ar naujiems metams.

Kalėdinio biudžeto nusistatymas

Nusistatykite Kalėdinį biudžetą ir stenkitės jo neviršyti, o kad būtų paprasčiau suskirstykite jį į kelias dalis:
1. Dovanos;
2. Namų papuošimas;
3. Maistas ir gėrimai.

Jeigu jūsų Kalėdinis biudžetas yra 200 eurų, dėkite visas pastangas, kad išleistumėte kuo mažiau, o jei paišlaidavote vienoje dalyje, pasispauskite kitoje. Kaip tai daroma? Jei išleidote daugiau dovanoms, teks pirkti mažiau gėrimų, o galbūt kukliau pasipuošti namus. Žinoma, pasitaikys ir nenumatytų išlaidų, bet jei biudžeto neviršysite, nenumatytos išlaidos skaudžiai per kišenę nekirs.

Sudarykite pirkinių sąrašą ir ieškokite žemesnių kainų, akcijų bei nuolaidų

Galite tai daryti ant popieriaus, o taip pat ir naudodamiesi išmaniuoju telefonu, nes tokių pirkinių sąrašų programėlių tikrai yra ne viena. Svarbiausia, kad sąrašas būtų kiek įmanoma tikslesnis. Jį galite suskirstyti į kelias dalis: Kūčių vakarienės sąrašas, dovanų sąrašas, papuošimų, gėrimų ir t.t. Kūčių vakarienės ir dovanų sąrašai paprastai būna patys ilgiausi. Ypač maisto prekių, todėl jam skirkite daugiausiai dėmesio. Pirkinių sąrašą sudarykite kuo anksčiau, o ne paskutinę savaitę ar tuo labiau likus kelioms dienoms iki švenčių.

Turint sąrašą, prasideda „rimtoji" dalis. Vietoj to, kad su sąrašu lėktumėte tiesiai į artimiausią parduotuvę, negailėkite laiko akcijų ir nuolaidų paieškai. Internete yra ne vienas tam pritaikytas tinklapis, pavyzdžiui raskAkcija.lt. Ten rasite visų Lietuvoje esančių prekybos tinklų akcijų ir nuolaidų leidinius. Tokiu būdu labai paprastai pamatysite, kur yra žemesnės kainos, geresnės akcijos, didesnės nuolaidos ir kur bei kada labiausiai apsimoka važiuoti. Visi pagrindiniai prekybos tinklai kovoja tarpusavyje dėl pirkėjų ir tikrai prieš šventes būna labai daug akcijų. Šis patarimas pasitarnaus ir perkant dovanas, kadangi didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse gausu ir dovanoti tinkamų prekių. Maisto produktus ir dovanas rekomenduojama pirkti būtent tokių akcijų metu, tada galima sutaupyti tikrai nemažai.

Rinkdamiesi dovanas, nepamirškite palyginti jų kainų, o tai padaryti labai paprasta. Įvedinėkite norimų prekių pavadinimus į paiešką internete ir lyginkite kainas. Čia turite dar daugiau šansų sutaupyti.

Apsipirkimo vietų ir maršruto planavimas

Paprastai daug laiko ir pinigų išleidžiama, kai nėra iki galo suplanuota apsipirkimo logistika. Tai yra jūsų pirkinių vietų ir maršruto planas. Kur ir kada reikia nuvažiuoti, ką paimti, iš kur atvežti, kur nuvežti ir t. t. Manote, kad kamščiuose praleistos valandos nieko nekainuoja? Klystate. Jos turi įtakos transporto išlaidoms ir impulsyviems pirkiniams, kai jau nebelieka kantrybės nupirkti suplanuotus pirkinius, spjaunama į kainas ir biudžetus ir perkama, kas papuolė pirmoje pasitaikiusioje vietoje.

Gal kartais labiau apsimoka pasivažinėti ir visuomeniniu transportu? Visos šeimos kelionė iš vieno miesto į kitą gal ir neatsiperka, tačiau, kai reikia važinėti vienam žmogui, tikrai vertėtų pagalvoti, ar tolimesnė kelionė automobiliu bus iš tikrųjų pigesnė.

Galite skaičiuoti ir laiko bei kainos santykį. Tai santykis, kuris parodo, kiek laiko užtrunkate apsipirkdami. Kuo laiko mažiau, tuo geriau, nes bendras Kalėdinis biudžetas nesikeičia.

Žinoma šiais laikais daugiausiai sutaupysite apsipirkdami internetinėse parduotuvėse. Kai kuriose iš jų perkant už didesnę pinigų sumą prekes jums pristatys nemokmai arba vos už kelis eurus. Bet kuriuo atveju tai yra kur kas geresnis sprendimas, nei sugaištas laikas, praleistas transporto kamščiuose važiuojant atsiimti poros prekių iš el. parduotuvės sandėlio.

Pradėkite apsipirkinėti kuo anksčiau

Šis patarimas turi dvi prasmes. Viena jų reiškia, kad apsipirkinėti reikia likus kuo daugiau laiko iki švenčių. Kita prasmė yra kur kas tiesmukesnė – į prekybos centrus, parduotuves eikite iš ryto. Nuo pietų ten prasideda chaosas, nes daugelis išnaudoja savo pietų pertraukas apsipirkimui. Taigi 12 - 14 valandą prekybos centruose žmonių padaugėja, eilės pailgėja. Taip pat daugiau žmonių užeina nuo 17 iki 19 valandos. Tada visi dirbantieji po darbo su vaikais skuba į prekybos centrus. Optimalus laikas apsipirkti yra 8 - 10 valanda ryto arba 21 - 22 valanda vakaro. Taip sugaišite mažiau laiko, patirsite mažiau streso, priimsite mažiau neteisingų sprendimų.

Atsakingai planuokite perkamo maisto kiekį

Šeimos Lietuvoje išleidžia maistui daugiau, nei to joms reikia. Kodėl? Priežastis paprasta – perkama per daug maisto, kurio nesugebama suvalgyti. Už liekanas niekas nekompensuoja, todėl išmestas maistas - nuostoliai. Kai ruošiatės Kūčių stalui, būtinai kuo tiksliau suplanuoti savo patiekalus ir valgančiųjų skaičių. Tai ypač aktualu tiems, kas Kūčias švenčia namie, o paskui važinėja į svečius pas gimines ir draugus. Tada namie šaldytuve paliekama krūva maisto, kurio suvalgyti neįmanoma ir tenka jį išmesti. O liūdniausia tai, kad kiek vėliau Naujųjų metų šventei iš naujo perkami maisto produktai, gaminami įvairūs patiekalai, kurių dalis dėl tų pačių priežasčių keliauja į savartynus.

Papuošimams pasiruošti skirkite visus metus

Kai kurie pasiruošimo darbai prieš Kalėdas gali būti pradėti iš karto po jų. Dėl to po Naujųjų metų sėskite ir pasiruoškite sąrašą kitiems metams. Taip galėsite pradėti ruoštis prieš 12 mėnesių, o ne prieš 2 savaites. Tuo labiau, kad po didžiųjų žiemos švenčių dauguma parduotuvių su didelėmis nuolaidomis išparduoda šventinėms dekoracijoms skirtas prekes.

Be abejo papuošimus galite pasigaminti ir patys. Reikia tik šiek tiek idėjų, kurių gausu internete ir pabandyti vakarą leisti ne prie kompiuterio, telefono ar televizoriaus ekrano, o su popieriumi, klijais, žirklėmis ir kitomis šventinėms dekoracijoms skirtomis priemonėmis.

Perdovanokite kai kurias dovanas

Nors perdovanoti dovanas nėra gražu, tačiau kai tai gali padėti jums sutaupyti nemažai Kalėdinio biudžeto pinigų ir tuo pačiu bent truputėli prisidėti prie, šiai dienai labai aktualios per didelio vartojimo probelmos sprendimo, tikrai galima šiuo patarimu pasinaudoti. Ypač, jei tos dovanos neturi galiojimo laiko. Drabužių nereikėtų perdovanoti. Jeigu netinka, geriau juos paaukoti labdarai – tokiu būdu prieš šventes jausitės šiek tiek prisidėję prie teisingų socialinių iniciatyvų.

Tik visada atminkite, iš ko gavote tas dovanas. Nedovanokite atgal giminaičiams ar draugams, nes niekada nežinote, ar jos nesugrįš pas tikrąjį daiktų pirkėją. Tai būtų ne itin maloni situacija.

Taigi, kad nebūtų brangios gražiausios žiemos šventės, nusistatykite šventinį biudžetą, kuo anksčiau sudarykite pirkinių sąrašą, susiraskite žemiausias kainas, suplanuokite kur ir kada viską pirksite bei atsakingai numatykite perkamo maisto kiekį.

Linkime gražių, skanių, jaukių ir atsakingų švenčių!

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Kokius daiktus dovanoti vaikams Kalėdų proga?

  Nors per šventes vis garsiau ir dažniau kalbama apie tikrus jausmus, geras emocijas ir buvimą kartu, tačiau dovanos vistiek išlieka reikšmingos. Juk gera ne tik gauti dovanas, tačiau ir jas dovanoti, tad nereikėtų švenčių metu visiškai atriboti nuo mažų, jaukių dovanėlių, kurios tikrai gali suartinti.

 • Utena šventiniu laikotarpiu grožiu žada nenusileisti Europos didmiesčiams

  Utenoje jau prasidėjo pasiruošimo Kalėdoms laikotarpis: penktadienį prie Utenos kultūros centro atvežta kankorėžiais pasidabinusi žaliaskarė. Kasmet kiek pabodusiu apdaru pasipuošiantis Kalėdų medis šiemet nusimes senuosius drabužius: pagrindinė miesto eglė stebins savo išvaizda – bus papuošta vokišku klasikiniu stiliumi su tūkstančiais švieselių. Kuklesnė eglė įsikurs miesto širdyje, Utenio aikštėje. Šiais metais uteniškių laukia ne viena džiugi naujovė: savo žaliaskares turės ir trys Utenos mikrorajonai.

 • Artėjančios Kalėdos pakvipo menu

  Artėjant didžiosioms metų šventėms bei šalies bibliotekoms švenčiant „Knygų Kalėdas“, gruodžio 8 dieną, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje mokiniams buvo surengtos dvi šventinės pamokos, kurių metu gimnazijoje svečiavosi ir su mokiniais susitiko poetas Rimvydas Stankevičius ir tautodailininkė Rasa Slesoriūnienė.

 • Kaip uteniškiai Kalėdas gaudė...

  Gruodžio 5 dieną Utenos daugiafunkciame centre Utenos rajono priešmokyklinukai, aštuntų klasių mokiniai, tėveliai, globėjai ir jų globotiniai gaudė... Kalėdas! Jau tradicine tapusią šventę kasmet organizuoja VO ,,Gelbėkit vaikus“ Utenos struktūrinis padalinys drauge su Utenos rajono savivaldybe.

 • Utenoje jau juntama Kalėdų dvasia

  Nors iki didžiųjų metų švenčių liko gerokai daugiau nei mėnuo, Utena jau pasirūpino kalėdine egle. Šiandien, penktadienį, 15–16 metrų žaliaskarė paprastoji eglė, daugelį metų savo stulbinančiu grožiu traukusi uteniškių akį, jau nukirsta ir išvežta prie Utenos kultūros centro – čia ji džiugins miestelėnus visą šventinį laikotarpį.

 • Kalėdinės mugės prekeiviai dėl taupesnių pirkėjų nesiskundžia

  Gruodžio 16–22 dienomis uteniškiai turėjo galimybę dalyvauti prekybos centro „Aušra" ir Utenos kolegijos dovanotoje „Kalėdinėje šventėje", kurioje gražiausių metų švenčių laukimą praskaidrino smagūs edukaciniai užsiėmimai, studentų muzikinės popietės, žaidimai, viktorinos. „Aušroje" šiomis dienomis veikė studentų kūrybos darbų paroda-mugė, fotografijų paroda „Kaip pasaulis švenčia Kalėdas", slapčiausius norus pildė „Kalėdinių norų išsipildymo medis". Iki gruodžio 24 dienos pasirūpinti dovanomis padės savo gaminius siūlantys prekeiviai.

 • Utenoje – futbolo Kalėdos

  Utenos „Utenio" jaunieji futbolininkai ir jų tėveliai gruodžio 16 dieną vykusioje kalėdinėje šventėje patyrė puikių emocijų.
  Kalėdinis renginys prasidėjo futbolo turnyru, kuriame varžėsi jaunieji „Utenio" futbolininkai, suskirstyti į devynias komandas. Į kiekvieną ekipą pasidalinti patarimais buvo pakviesta po vieną tėvelį.

 • Uolūs katalikai nepamiršta ir užsienyje gyvenančių tautiečių

  Anot dvasininkų, pagrindinis Kūčių stalo atributas – kalėdaitis – turi sakralinę reikšmę: tai santarvės su Dievu simbolis, o kiekviena katalikiška šeima jį privalo turėti ant savo šventinio stalo. Kalėdaičio laužymas simbolizuoja šeimos vienybę ir tvirtybę.

  Iš anksto pasirūpinę paplotėliais, uteniškiai jų nuperka ir užsienyje gyvenantiems saviškiams. Juos gražiai įriša ir kartu su kitomis kalėdinėmis dovanomis siunčia į tolimas šalis tam, kad artimųjų šeimos narių Kūčių stalas neliktų be pagrindinio šios šventės simbolio.

 • Uteniškės kūrė saldžius kalėdinius šedevrus

  Būsimos konditerės uteniškės Akvilė ir Justina dalyvavo šalies profesinio mokymo įstaigų konditerių profesinio meistriškumo konkurse Klaipėdoje. Nors prizinių vietų nelaimėjo, merginos atsivežė naują patirtį, o konkursą pagyvino aukštaitiška dvasia.

 • Pakuojant dovanas siūloma atsigręžti į gamtą

  Kalėdos atskuba devynmyliais žingsniais. O prieš šventes vienas didžiausių iššūkių – išrinkti dovanas brangiems žmonėms. Tačiau neretai tenka pasukti galvą ir dėl to, kaip tas dovanas gražiai supakuoti. Juk po Kalėdų eglute visuomet smagu rasti gražiai ir originaliai įpakuotą dovaną.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4608
Vakar apsilankė:9055
Šią savaitę apsilankė:13663
Šį mėnesį apsilankė:292437
Viso (nuo 2015-02-16):13739503
Šiuo metu naršo:
144
2020-05-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!