Europoje plinta paukščių gripas

Veterinarijos specialistai ir visuomenė sunerimę dėl Europoje plintančio paukščių gripo. Spėjama, kad šią ligą platina migruojantys laukiniai paukščiai. Pastarosiomis dienomis užregistruoti du paukščių gripo protrūkiai paukštininkystės ūkiuose – vištų dedeklių Olandijoje ir ančių fermoje Anglijoje. Europos Komisija žada priimti skubų teisės aktą (įgyvendinimo sprendimą), jame bus numatytos priemonės, skirtos apsaugoti Europos Sąjungos valstybes nuo tolesnio šios ligos plitimo.
Olandijoje, Twelve regione esančiame paukštininkystės ūkyje, kuriame buvo laikoma 150 tūkst. vištų dedeklių, nustatytas didelio patogeniškumo H5N8 paukščių gripo atvejis. Šio tipo virusas labai užkrečiamas ir gali būti pavojingas žmonėms.

 

Anglijos Jorkšyro regiono ūkyje, kur buvo auginti 6 tūkst. ančių, nustatytas labai mažą pavojų žmonių sveikatai keliantis H5 atmainos virusas. Europos specialistai vykdo tyrimus, siekdami išaiškinti, ar abu protrūkiai tarpusavyje susiję.

Olandijos ir Anglijos atsakingos veterinarijos institucijos ėmėsi griežtų priemonių, kad sustabdytų paukščių gripo plitimą. Aplink protrūkių vietas nustatytos 3 km apsaugos ir 10 km stebėjimo zonos. Ligos židinių vietose visi paukščiai likviduoti, atlikti valymo ir dezinfekavimo darbai. Apribojimo zonose esančiuose paukštininkystės ūkiuose imami mėginiai, tiriama, ar auginami paukščiai neužsikrėtę gripu. Abiejose  valstybėse uždrausta transportuoti paukščius, prekiauti paukštiena ir jos produktais, rengti paukščių muges ar parodas.

,,Pavojingo paukščių gripo tikimybė aktuali ir mūsų šalies paukščių laikytojams, todėl paukštininkystės ūkiai ir įmonės turėtų peržiūrėti ir maksimaliai sugriežtinti taikomas biosaugos priemones. Ūkininkams rekomenduojama naminius paukščius laikyti izoliuotus, saugoti juos nuo kontaktų su laukiniais. Iškilus bent menkiausiam įtarimui dėl pasikeitusio paukščių elgesio, jų laikytojai turėtų nedelsiant kreiptis į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinius padalinius arba pranešti visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8-800-40403″, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjo pavaduotojas Artūras Šimkus.

VMVT inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas