Elektromobiliams – nauji registracijos numeriai

Lietuvoje pradėjus išduoti specialius elektromobiliams skirtus registracijos numerio ženklus „Regitra“ analizavo klientų srautus ir jų pageidavimus dėl šios paslaugos. Pastebėta, kad šie specialūs, viešojo eismo ir rinkliavų privilegijas suteikiantys „EV“ serijos numerio ženklai skiriami ne tik ekologiškiems ir gamtą tausojantiems elektromobiliams, bet ir hibridiniams, kuriuose naudojami įprasti degalai.

Taip atsitinka, kai šiuos automobilius vertinę ekspertai savo išduodamuose ekspertizę patvirtinančiuose dokumentuose pateikia automobilio degalų (galios šaltinio) duomenis, o remiantis šiais dokumentais ir yra išduodami „EV” serijos numerio ženklai.

„Regitra” rūpinasi išskirtiniu ženklinimu, kad teikiamos lengvatos atitiktų viešąjį interesą, kuris suprantamas kaip saugus viešasis eismas ir ekologiškų, gamtą tausojančių transporto priemonių naudojimas jame, o taip pat deramą atsakomybę prisiimantys vairuotojai.

Numerio ženklai, kuriais žymimi elektra varomi automobiliai, netinkami žymėti automobiliams, naudojantiems įprastinius degalus, nes tai neatitinka šių ženklų paskirties ir tikslo suteikti išskirtinumą bei privilegijas tik ekologiškiems, gamtos neteršiantiems automobiliams, taip prisidedant prie aplinkos išsaugojimo ateičiai.

Dėl susiklosčiusios situacijos, kai ekspertizių duomenys neatspindi realių automobilio duomenų, šie duomenys gali būti patikslinti, apie tai pranešant registro įstaigai. Tokiu atveju „EV” serijos numerio ženklus gavę hibridinių automobilių savininkai (valdytojai) gali sulaukti informacijos, kad ne pagal paskirtį naudojami ženklai turėtų būti grąžinami juos išdavusiai įstaigai.

Naujausiais duomenimis, „EV” serijos ženklai jau išduoti 69 transporto priemonėms, ir jais vis labiau susidomi ne tik elektromobilių, bet ir hibridinių transporto priemonių vairuotojai. „Regitra” iki šiol netenkino pastarųjų transporto priemonių valdytojų pageidavimų.

„Regitros” inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas