Dauniškio ežere gyvenančias gulbes reikia stebėti

Utenos gyvūnų globos draugija pastarosiomis dienomis sulaukia nemažai skambučių dėl Dauniškio ežere žiemojančių gulbių – nerimą žmonėms kelia tupintys, nejudantys paukščiai, kurie gali būti įšalę ežere.

Gyventojus norime nuraminti – sparnuočių, kuriems žiemą reikalinga žmonių pagalba, visoje šalyje pasitaiko nedaug – prišalti lede gresia rimtai sužeistiems paukščiams. Paprastai tokie paukščiai plaka sparnais bandydami atsiplėšti nuo ledo, dėl to sparnai dažnai tampa kruvini. Kitas požymis – sparnai nuleisti, nes jau įšalę.
Įsitikinti, ar paukščiai nėra įšalę, galima bandant juo pabaidyti – greta jų mesti gniūžtę sniego, batono gabalėlių (jokiu būdu į paukščius netaikyti sunkiais daiktais, jų nesužeisti), tačiau reikia neužmiršti, kad tai ne visada suveikia – būtent gulbė, tapusi kone naminiu paukščiu, gali į tai nereaguoti.
Esame dėkingi visiems uteniškiams, kuriems rūpi ne tik naminių, bet ir laukinių gyvūnų gerovė, ir patikiname, kad šiuo metu Dauniškio ežere tupinčios gulbės yra sveikos – nejudėdamos jos tiesiog taupo energiją.
Taip pat norime atkreipti jūsų dėmesį į faktą, kad gulbių prigimtis vis dėlto laukinė – šie paukščiai patys turi susirasti maisto, migruoti į šiltesnius kraštus. O kad jie neišskrido, kalti patys žmonės: lesintos šiltuoju metų laiku gulbės prarado dalį įgimtų instinktų ir liko vargti žiemą čia. Tad mums reikia ir toliau jas stebėti, parūpinti joms maisto.

Utenos r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas