Neseniai paskelbta žinia apie „Utenos trikotažo“ planus inicijuoti bendrovės restruktūrizavimą – procesą, kuris leistų įmonei persitvarkyti ir užtikrinti ilgalaikę veiklos perspektyvą. Apie naujieną pasikalbėjome su „Utenos trikotažo“ vadove Nomeda Kaučikiene: „Tikiu įmonės ateitimi, o pasiūlytas sprendimas restruktūrizuoti įmonę mums sudarytų galimybę ne tik įveikti dar likusius artimiausio laikotarpio iššūkius, bet ir pergrupuoti pajėgas bei sustiprėti ilgam.“
Pagrindinė užduotis – pelninga veikla
„Pandemija, karas, energijos ir kitų kainų šokas bei nusilpusi paklausa – su tokiais iššūkiais susiduria visos pramonės šakos, o tekstilės pramonę tai ypač paveikė. Jaučiame atsakomybę prieš darbuotojus, partnerius klientus, todėl nusprendėme veikti ryžtingai“, – sakė N. Kaučikienė.
Restruktūrizacija yra įprasta verslo praktika, kuri leidžia sunkumų patiriančioms, bet augti galinčioms įmonėms atsinaujinti ir tęsti veiklą. Svarbu pabrėžti, kad restruktūrizacija patvirtinama tik gyvybingoms įmonėms, kurių ateitimi tikima. Proceso metu įmonė toliau dirba, vykdo įsipareigojimus darbuotojams, klientams, tiekėjams, kreditoriams. Teismui pritarus ir patvirtinus restruktūrizavimo planą, peržiūrimi praeities skolų mokėjimai, terminai, kad bendrovė turėtų laiko sustiprėti. Tai leidžia sutelkti dėmesį pagrindinę užduotį – pelningos veiklos vystymą.
„Gerai pažįstu tekstilės sektorių ir aiškiai matau, kur mums reikia pasitempti. Nors lengva nebus, tikiu, kad su atsidavusia „Utenos trikotažo“ žmonių komanda turime galimybę mobilizuotis, prisitaikyti prie situacijos ir įveikti laikotarpio iššūkius“, – teigė „Utenos trikotažo“ vadovė.
Dirba įprastai
Pasak N. Kaučikienės, darbo visu pajėgumu „Utenos trikotažas“ turi mažiausiai iki naujų metų. „Dabar labai svarbu pasiekti gerų darbo rezultatų ir įvykdyti mūsų klientų užsakymus – tai turės labai didelės įtakos bendrovės ateičiai. Taip pat toliau įgyvendinsime efektyvinimo veiksmus, susitelkdami į bendrovės perspektyviausių ir pelningiausių veiklų išsaugojimą. Mus vis labiau žino ir vertina kaip aukštos kokybės vilnonių drabužių gamintojus, esame pažengę sudėtingų medžiagų vystytojai – tiesiog per ilgai dirbome su pigesne medvilne, kurios dabar gaminame vis mažiau“, – paklausta, kaip šiuo metu vyksta darbas bendrovėje, atsakė N. Kaučikienė.
Komanda susitelkusi
„Antra metų pusė mums ypač darbinga. Žiūrint į tolesnę perspektyvą, įmonės būsimos veiklos apimtys priklausys nuo to, kaip seksis įgyvendinti restruktūrizavimo planą, kuris apima artimiausius ketverius metus. Netrukus jis bus pateiktas tvirtinti akcininkų susirinkimui. Pagal dabartinius vertinimus ir skaičiavimus, jei įmonei seksis įgyvendinti planą sėkmingai, didžioji dalis darbuotojų toliau sėkmingai dirbs. Esame ypač dėkingi savo kolektyvui, kuris yra vienas didžiausių regione. Labai vertinu mūsų komandos susitelkimą ir palaikymą, susidūrus su sunkumais“, – dalijosi „Utenos trikotažo“ vadovė.
Bendrovė „Utenos trikotažas“ yra viena didžiausių darbdavių regione, turinti savo ilgą istoriją ir siejama su šiuo kraštu, todėl jei pertvarkant tektų su dalimi žmonių atsisveikinti, jiems būtų suteikta visokeriopa pagalba. Su Užimtumo tarnyba vyksta diskusijos dėl papildomų konsultacijų „Utenos trikotažo“ darbuotojams, su kitomis „SBA Grupės“ bendrovėmis – dėl galimybių juos įdarbinti.
Pagrindinio akcininko palaikymas
Siekiant užtikrinti veiklos tęstinumą, pagrindinė „Utenos trikotažo“ akcininkė „SBA Grupė“ šiemet atliko finansinę injekciją ir suteikė 1 mln. Eur likvidumo paskolą, iš kurios mokami atlyginimai bendrovės darbuotojams, vykdomi įsipareigojimai kreditoriams, atliekami kiti veiklai būtini mokėjimai. Iki restruktūrizacijos ir jos metu „Utenos trikotažas“ taip pat sieks maksimaliai vykdyti įsipareigojimus darbuotojams, klientams ir partneriams.