Rekordinio dydžio skiautinį sulipdė menininkė iš Utenos

Didžiulis (3×2,25 m), 4 kg sveriantis, siūtas 24 dienas (168 val.), susiūtas iš 825-ių skiaučių bei iš 500 skirtingų audinių ir sudaigstytas 206 250 zigzago dygsniais – toks kūrybinis darbas – LabaNoro skiautinys – šiuo metu puikuojasi Labanore (Švenčionių r.). Šio darbo autorė uteniškė skiautinių kūrėja, dizainerė Danutė Blažienė džiaugiasi, kad prie sakralioje vietoje gimusio kūrinio prisilietė ir tie, kurie yra neabejingi menui.

Pasak moters, jai visąlaik norėjosi parodyti savo kūrybinę veiklą, populiarinti skiautinius. Prieš metus Labanoro varpinėje menininkė Saulė Katinienė pradėjo austi žolynus, rengti parodas, o visiems tuo susidomėjusiems turėjo ką papasakoti bei parodyti. Šiais metais į įdomias veiklas ji įtraukė ir kitą uteniškę kūrėją D. Blažienę. „Abi sumąstėme užsiimti aktyvia veikla ir, Labanoro parapijos klebonui Jurgiui Kazlauskui leidus, senojoje klebonijoje viską pačios susitvarkėme, surengėme parodą. Prisipažinsiu, aš tvirtai žinojau, kad ten tikrai kursiu. Įdomu buvo įtraukti į šią veiklą ir kitus žmones, dažnai Labanorą aplankančius turistus“, –„Utenos dienai“ sakė kūrėja, kuri nuo liepos pradžios susikrovusi siuvimo mašinas, medžiagų gabalėlius kiekvieną savaitę penktadieniais skubėdavo į Labanorą. Su ja kartu vykdavo ir S. Katinienė, kuri iš žolynų ausdavo įspūdingus gobelenus.

Kartu su skiautininke prie siuvimo prisidėjo ir profesionalai, ir turistai. Kiti atvežė ir dovanojo medžiagų. Moteris džiaugėsi, kad susidraugavo ir su vietiniais menui neabejingais žmonėmis. Viena mergaitė ateidavo kiekvieną savaitgalį, išmoko bei padėdavo siūti. Buvo ir tokių šeimų, kurios, anot moters, užeidavo tik pasižiūrėti, bet taip įnikdavo į siuvimo procesą, kad nenorėdavo atsitraukti. „Turėjome labai daug smagių patirčių, pokalbių apie tautodailę, apie vietovę, nes kartu su Saule pristatėme ne tik šią vietovę Labanore, bet ir išskirtinę bažnyčią“, – pasakojo kūrėja. Jos teigimu, moterys kūrė savu noru, nerašė jokių projektų, negavo finansavimo. „Tai buvo darbas iš širdies“, – prisipažino pašnekovė.

Šiuo metu rekordinio dydžio skiautinys džiūsta Labanoro klebonijoje, kūrėja dar nežino, kokia jo ateitis ir kas juo susidomės. „Kol kas numatę vietos jam neturime. Jį gali įsigyti tie, kurie nori“, – šyptelėjo skiautininkė. Ji neatmetė galimybės išskirtinį darbą vežtis į savo darbų parodas.

„Utenos dienos“ inf.

Danutės Blažienės asm. archyvo nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas