Mūsų rajono pašonėje kursis unikalus muziejus

Ignalinos rajono Ceikinių kaime, prie bažnyčios stovinčiame senajame Petrauskų name, įrenginėjamas muziejus. Šiame namelyje 1885 metų pabaigoje liaudies dailininko, vargonininko, muzikos instrumentų meistro Jono Petrausko ir skardžiabalsės Palūšės parapijos giesmininkės Juozapotos Rastenytės šeimoje gimė Lietuvą garsinęs legendinis operos solistas Kipras Petrauskas.

Mintis turėti savo kraštą pristatančią ekspoziciją ceikiniškiams kirbėjo jau seniai, dar prieš bažnyčios gaisrą. Būtent jis ir pristabdė idėjos įgyvendinimą. Vykstant bažnyčios atstatymo darbams, namelis laikinai buvo skirtas statybininkams. Šiemet seniūnija po truputėlį savo lėšomis organizuoja patalpų remontą: jau nudažytos sienos, sutvarkyta ir pakeista elektros instaliacija, bus dedamos naujos grindys. Seniūnas Saulius Zabolevičius pažadėjo pakviesti tada, kai vaizdas bus tikrai gražus, o laisvalaikio organizatorė Ema Trapikienė sakė su bibliotekininke Onute jau planuojančios, kaip bus kuriamas muziejus.

Biblioteka yra sukaupusi daug medžiagos apie Miką ir Kiprą Petrauskus, taip pat Ceikinių krašto amatininkus, kurių darbai tikrai papuoš naujas erdves. Nebus užmiršti ir senieji buities daiktai. Ypatingą vietą užims vertingi bažnyčios dokumentai, reliktai, medžiaga apie Ceikiniuose kunigavusius dvasininkus.

Planuojama, kad muziejus visuomenei bus pristatytas kitų metų rugsėjo mėnesį, švenčiant Labanorinės atlaidus, kai tradiciškai organizuojamas koncertas.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas