Iš upės traukė sovietinį palikimą

Utenoje kasmet rengiamų Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtų švenčių „Laiveliu į vasarą“ organizatoriai šiemet nusprendė atlikti labai svarbų žygdarbį – išvalyti Krašuonos upės atkarpą ir taip visuomenei parodyti gražų pavyzdį, kad reikia mylėti savo miestą, neteršti bei nešiukšlinti vietų, kur patys gyvename.

Šią kilnią akciją, į kurią susirinko kiek mažiau dalyvių nei buvo tikėtasi, nes daugelį atbaidė sinoptikų prognozės apie audrą, atviros kūrybinės erdvės „Pokšt“ įkūrėjas Tomas Karklinis įvardijo egzotine. Kodėl? Todėl, kad įdomi buvo ne tik pati upės valymo patirtis, bet ir pačios radybos.

Kasmet, birželio 1 dieną, Utenoje vyksta laivelių šventės, kurioms besiruošiantys organizatoriai pastebi labai nešvarų upės dugną. „Senokai brendo mintis, kad reikia susiburti ir įtraukti laivelių šventės dalyvius prisijungti prie valymo darbų, – sakė pašnekovas. – Upelis turi džiuginti ne tik laiveliais, bet ir švara“.

Kadangi trečiadienis buvo lietingas, vėjuotas, upės vanduo susidrumstė – tai šiek tiek trukdė dalyviams atlikti darbą, nes nesimatė dugno. Tačiau netrukus sumerkus rankas vandenin į krantą kilo neįtikėtini radiniai. „Ten tiek daug visko yra, kad visiems uteniškiams darbo užtektų“, – tvirtino T. Karklinis.

Akcijos „Laiveliu į vasarą tvariau“ dalyviai iš vandens miesto sode netoli pėsčiųjų tilto traukė daugiausia sovietinį palikimą: automobilio UAZ vairą, senus stiklinius buteliukus, sovietines ir gerai išsilaikiusias stiklines, padangas ar sulankstomą peiliuką su grandine. Pastarasis buvo pagaląstas į akmenį ir puikiai tiko virvelėms nupjauti. „Dugne kažką užčiuopėme, o ten, pasirodo, didelė padanga, kuri buvo apnešta dumblu, bet turėjome kastuvą ir sėkmingai iškėlėme į viršų“, – apie neįprastas radybas vandenyje pasakojo T. Karklinis.

Paklaustas, ar teko rasti laivelių, kurie renginio metu yra plukdomi upėje, „Pokšt“ įkūrėjas atsakė, kad visus juos stengiamasi sugaudyti, tačiau atsiranda vienas kitas, kuris prasprūsta ir išplaukia. „Galbūt 99 proc. laivelių yra surenkami tinklu, todėl praktiškai vandenyje jų nebelieka“, – tvirtino jis.

Pašnekovas pasidžiaugė, kad žmonės tampa sąmoningesniais, nebemėto į gamtą šiukšlių, o jei pamato numestas, jas surenka. Jis taip pat didžiavosi ir renginio „Laiveliu į vasarą“ dalyvių išradingumu: kasmet vaikai ir jų tėveliai laivelius gamina ekologiškesnius. Štai vienas laivelis, kuris buvo plukdomas šventės metu, atkeliavo tiesiai iš šaldytuvo, nes jis buvo pagamintas… iš ledo, į kurį buvo įšaldyti gėlių žiedeliai.

Astos Zavackienės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas