IN MEMORIAM

Gražina GRAŠIENĖ

(1963 02 14–2023 01 16)

Liūdna žinia visai Tauragnų bendruomenei. 2023 m. sausio naktis išsivedė mūsų Gražiną. Išsivedė likus mėnesiui iki jos jubiliejinio gimtadienio. Išgirdę tokią liūdną žinią daugelis bandėme prisiminti, kada paskutinį kartą Gražiną matėme, kalbėjomės, aptarinėjome miestelio naujienas. Kai kas prieš mėnesį, kai kas prieš savaitę… Be galo netikėta, skaudu ir liūdna.

Vaikystę ir paauglystę Gražina praleido vaizdingose Saldutiškio apylinkėse šalia Kemešio ežero. Pedagoginę veiklą pradėjo labai jauna – 1981 m. Dirbo Ryliškių ir Sėlos pradinėse mokyklose. Bedirbdama baigė Šiaulių K. Preikšo pedagoginį institutą, įgijo pradinių klasių mokytojo specialybę. Du dešimtmečius atidavė Tauragnų pradinukams, čia dirbo nuo 1990 m. iki mokyklos reorganizavimo 2010 m. Daugelio širdyse Gražina išliks kaip puiki mokytoja, nuoširdi kolegė. Iš Tauragnų neišėjo ir vėliau, aštuonerius metus (iki 2020 m.) dirbo muziejuje. Per tuos metus jame apsilankė daugybė žmonių, kuriems Gražina vesdavo įvairias edukacijas, pasakodavo apie kraštietę dr. Eugeniją Šimkūnaitę. Kultūros namai kvepėdavo džiovintais žolynais, renginių metu ragaudavome jos virtą žolelių arbatą ar „firminę“ dilgėlių sriubą. Bendruomenės renginiams niekada negailėdavo daržovių iš savo daržo ar gėlių iš darželio… Buvo labai darbšti, klausdavome jos patarimų, kada ir ką sodinti, kaip prižiūrėti. Pablogėjus sveikatai paskutiniais metais nedirbo, tačiau susitikdavome miestelyje, užsukdavo į kultūros namus ir biblioteką, praverdavo duris visada linksma, energinga, žvali. Pakalbėdavome, žinoma, ir apie ligas, bet ji niekada nesiskųsdavo. Vis dar negalime patikėti, kad nebesutiksime jos einančios miestelio gatvėmis, neišgirsime jos atviro, kartais net kiek stragaus žodžio, užkrečiančio juoko.

Tausokime draugus. Mylėkime juos su jų klaidomis ir silpnybėmis. Mylėkime, kol jie šalia.

Netekties valandą liūdime kartu su vyru Danieliumi, vaikais Justina ir Karoliu bei visais artimaisiais. Miegok ramiai, Gražina, po balta sausio tyla…

Tauragnų bendruomenė

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas