Ignalinos rajone sulaikytas pažeidėjas, nustatyti ir ištraukti bešeimininkiai tinklai

Aplinkos apsaugos departamento Ignalinos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, Vasario 16 dieną vykdydami akciją „Lydeka“, atliko patikrinimus aštuonis Ignalinos rajono ežeruose. Milašaičio ežere asmuo neteisėtai pagavo lydeką, Dysnų ežere aptikti trys bešeimininkiai draudžiami žvejybos įrankiai – statomieji tinklai.

„Pažeidėjams norisi priminti, kad nesvarbu, ar šalyje šventinė diena, ar savaitgalis, pareigūnai dirba įtemptu režimu. Šį kartą organizavome reidą Ignalinos rajone ir patikrinome aštuonis ežerus: Paceikinės, Milašiaus, Milašaičio, Erzvėto, Lukošiškės, Audenio, Dysnykščio ir Dysnų.

Milašaičio ežere nustatėme asmenį, kuris žvejojo draudžiamu būdu su vėliavėlėmis ir masalui naudojo gyvą žuvelę. Jis buvo pagavęs vieną lydeką. Už šį pažeidimą asmeniui surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir reikės atlyginti aplinkai padarytą 240 eurų žalą“, – apie reidą kalbėjo Ignalinos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Viktoras Ksenzovas.

Iš pažeidėjo taip pat paimta žvejybinė dėžė, penkios vėliavėlės ir sugautas laimikis.

Tęsdami reidą Dysnų ežere, aplinkosaugininkai aptiko tris bešeimininkius draudžiamus žvejybos įrankius – statomuosius tinklus, jie nedelsiant buvo ištraukti iš vandens telkinio.

Šio reido metu pareigūnai ežerų apsauginėje juostoje nustatė galimai du neteisėtus medžių kirtimus ne miško žemėje. Dėl šios situacijos inspekcija pradėjo patikrinimą.

„Per patikrinimus ar reidus pastebėję galimai neteisėtus kirtimus, šiukšlinimo ar aplinkos teršimo bei kitus atvejus, pareigūnai reaguoja nedelsdami ir surenka visą galimą informaciją ir tada perduoda ją tolimesniems tyrimams ar atsakingiems asmenims“, – teigė V. Ksenzovas.

Aplinkos apsaugos departamento inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas