Utenos vizija – kvartalinis daugiabučių namų renovavimas

Utenos rajono savivaldybės vienas svarbiausių prioritetų 2014–2020 metų finansavimo laikotarpiui – daugiabučių namų renovacija ir daugiabučių namų kvartalų kompleksinis sutvarkymas. Ieškodami galimybių gauti finansavimą minėtam prioritetui įgyvendinti, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas bei vyr. architektas Evaldas Rimas lankėsi Aplinkos ministerijoje, kur susitiko su aplinkos ministro pavaduotoja Daiva Matoniene, atsakinga už būsto renovaciją.

Vizito metu viceministrei buvo pateikti jau parengti daugiabučių namų kvartalų sutvarkymo specialieji planai, kiti dokumentai.
Pasak viceministrės, ji artimiausiu metu vyksta į Vokietiją pasisemti patirties Lietuvoje įgyvendinant pilotinę gyvenamųjų kvartalų kompleksinio sutvarkymo programą. Daiva Matonienė informavo, kad uteniškiai yra minėtos programos dalyvių sąrašo viršuje.
„Ministerijos vizija – ne atskirų daugiabučių namų renovacija, o kompleksinis gyvenamųjų kvartalų sutvarkymas, – sakė viceministrė. – Todėl 2014–2020 metų finansavimo laikotarpiu planuojame sujungti daugiabučių namų renovacijos ir daugiabučių namų kvartalų sutvarkymo programų lėšas.
Pasak mero Alvydo Katino, Utenos rajono savivaldybė jau keletą metų akcentavo dviejų programų sujungimo būtinybę ir įgyvendinimą vienu metu. Meras informavo, kad Utenos Dauniškio mikrorajono paraiškos dėl kompleksinio kvartalo sutvarkymo bus teikiamos Vidaus reikalų ministerijai, o Aukštakalnio mikrorajono – Aplinkos ministerijai. Šiuo metu Utenos rajono savivaldybė yra pasirengusi pateikti paraišką ir kitus dokumentus, kai tik bus iš ministerijų gauti kvietimai paraiškoms teikti. Kvietimų laukiama šių metų pabaigoje.
Kaip sakė administracijos direktorius Jonas Slapšinskas, dėmesio bei investicijų sulauks ir kiti Utenos mikrorajonai. Per vienerius metus visus sutvarkyti yra sudėtinga, tad prioritetiniais pasirinkti minėtieji Dauniškio ir Aukštakalnio mikrorajonai.

„Utenos dienos” ir Utenos r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas