Utenos visuomenės sveikatos biuras šventė gražią sukaktį

Gal ne veltui pasirinkta konferencijos, skirtos Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (toliau – Biuras) 10-ties metų jubiliejui paminėti, tema – ,,Kasdieninio judėjimo svarba“. Tai lyg ir atspindi Biuro nueitą kelią nuo ,,gimimo”, augimo, savo vietos tarp Utenos rajono gyventojų bendruomenės narių atradimo, aiškių prioritetų ir siekių išsikėlimo bei tikslingo judėjimo pasirinkta kryptimi.

Spalio 16-os rytą Biuro salėje skambėjo vadovės Linos Gaižauskienės vadovaujamų vokalinių ansamblių ,,Žiburiukai” ir ,,Šaltinėlis” dainorėlių dainos, kurios tarsi sustabdė laiką, leido atsipūsti po kasdienio lėkimo, nesibaigiančių darbų ir pareigų virtinės.

Šventinėje konferencijoje, skirtoje šios įstaigos 10-ies metų sukakčiai paminėti, dalyvavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, jo patarėjas Gintautas Petravičius, Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus savivaldybės gydytoja Eligija Židonienė, Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus vedėja Rosita Deveikienė, LR Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Rita Sketerskienė, Visuomenės sveikatos biurų asociacijos pirmininkė Danguolė Avižiuvienė, Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Agnė Šapokaitė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Utenos departamento direktorė Birutė Sapkauskienė, švietimo įstaigų, biuro darbuotojai ir kiti garbūs svečiai.
Gausus būrys svečių nuoširdžiai pasidžiaugė Biuro veikla, R. Sketerskienė įteikė SAM padėkas darbuotojoms, kurios dirba nuo Biuro įsikūrimo pradžios. Biuro vadovė Alma Gaidienė pasekė eiliuotą pasaką apie šios įstaigos veiklą, apie kiekvieną iš mūsų. Kiekviena čia dirbanti specialistė buvo pastebėta ir įvertinta. Sukurtas filmukas atskleidė vykusius renginius, perteikė žmonių emocijas.
Kad šventinė konferencija neprailgtų, Ignas Bakėjus svečiams vedė mankštą: ragino judinti pečius, rankas, liemenį, kojas, sprandą, taisyklingai daryti veido mankštą, masažą.
Pajudėję ir šiek tiek pasimankštinę susirinkusieji klausėsi Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro pranešėjo Remigijaus Zumero pranešimo „Padidinkime savo FA lygį nesimankštindami (nesportuodami)”. Tai buvo stiprus, įdomus, informatyvus pranešimas, po kurio laukė šventinės užkandėlės, kava, arbata bei morkų pyragas. Maistas buvo pasirinktas neįprastas tiek skoniu, tiek kvapais. Norėjosi viską išbandyti, pasimėgauti estetika, pateikimo būdu bei maloniai pabendrauti su svečiais.
Po pietų visi susipažino su ,,Šių dienų Herojaus” įvaizdžiu, jo kilme ir galimybe kiekvienam iš mūsų, radus stipriausią savo gebėjimą, jį plėtojant, puoselėjant bei tikint tuo ką darai, tapti vienu iš jų. Ignas Bakėjus be pagalbinių priemonių, o tik savo kalbiniais gebėjimais, charizma, paprastumu pasidalino savo asmenine patirtimi, išgyvenimais, darbiniais pavyzdžiais, kurie keičia gyvenimus. Anot Igno, ne visada motyvuoti žmogų yra gerai, reikia padėti jam pačiam atrasti malonumą gyventi kasdien judant, sveikai maitinantis ir mokantis.
Lektorė Irena Bulotienė savo pranešimo metu akcentavo kasdieninio nusiraminimo svarbą. Tai buvo trumpa, aiški, įtaigi informacija, po kurios visi buvo pakviesti į meditaciją. Jos metu nuslūgo įtampos, pailsėjo ne tik kūnas, bet ir protas. Energija buvo atstatyta, kad būtų galima tęsti pradėtus darbus, kurti, dalyvauti veiklose, bendrauti, dalintis, džiaugtis, o svarbiausia – mylėti save ir kitus.

Ina MEIDIENĖ, Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės pavaduotoja

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas