Utenos apskrityje žemės mokestis apskaičiuotas 35 tūkst. privačios žemės savininkų

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informavo, kad žemės mokesčio deklaracijos suformuotos ir išsiųstos visiems žemės savininkams, jį sumokėti reikia iki lapkričio 15 d. Utenos apskrityje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas beveik 35 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus sumokės 1,6 mln. eurų: apie 1,5 mln. eurų sumokės gyventojai, 0,1 mln. eurų – įmonės. Iki šios dienos žemės mokestį jau sumokėjo 5,5 tūkst. žemės savininkų – 150 tūkst. eurų.

Žemės savininkai, kurie nesinaudoja VMI e. paslaugomis, žemės mokesčio deklaracijų artimiausiu metu sulauks klasikiniu paštu, tokių klientų šiais metais Utenos apskrityje 13 tūkst. Labai svarbu, kad gyventojai būtų teisingai nurodę savo gyvenamosios vietos adresą (vietovė, gatvė, namo numeris, pašto kodas), nes tik tada laiškai su žemės mokesčio deklaracijomis pasiekia gyventojus. Pasitikrinti savo gyvenamosios vietos adresą gyventojai gali internete, prisijungę prie Elektroninių valdžios vartų sistemos arba seniūnijose.

Žemės mokestį paprasčiausia sumokėti pasinaudojus e. bankininkyste ir prisijungus prie Mano VMI. Taip pat žinant mokesčio sumą ir įmokos kodą žemės mokestį galima sumokėti pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimų įstaigose. Mokant žemės mokestį už kitą asmenį, mokėjimo dokumente svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio įmokos kodą, kuris yra 3011.

Mokesčių administratorius primena, kad žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas.

Apskaičiuojant žemės mokestį už 2022 metus, apmokestinamas plotas nustatytas atsižvelgiant į Valstybinio miškų kadastro pateiktus duomenis apie jame įregistruotus miškų plotus. VMI tokie duomenys yra pateikti ir už 2021 metus, todėl miško savininkams žemės mokestis už 2021 metus bus perskaičiuotas iki 2022 m. gruodžio mėnesio pradžios.

Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo pirmąjį pusmetį, o jei antrąjį pusmetį – tuomet žemės mokestis turės būti mokamas nuo kitų metų.

Panevėžio VMI inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas