Utenos apskrityje pajamas deklaravo 55 tūkst. gyventojų

Utenos apskrityje 55 tūkst. gyventojų pateikė pajamų deklaracijas už 2019 metus. Taip pat 7,5 tūkst. gyventojų pateikė turto deklaracijas.

Susigrąžinti mokesčių permokas šiemet galės 28 tūkst. Utenos apskrities gyventojų, kurių deklaruota grąžintina suma 5,4 mln. eurų. Iki šios dienos gyventojams VMI jau pervedė 3,2 mln. eurų. Pažymėtina, kad permokos jas tinkamai deklaravusiems asmenims bus grąžintos iki liepos 31 d.

Apie 13 tūkst. apskrities gyventojų pateikė deklaracijas su mokėtina GPM suma, jie turės sumokėti beveik 5 mln. eurų GPM.
Utenos apskrityje taip pat gauti beveik 29 tūkst. prašymų skirti paramą įvairioms organizacijoms. Pažymėtina, kad pratęsiamas gyventojų pajamų mokesčio dalies skyrimo paramai terminas: tokiu būdu paremti pasirinktą organizaciją, meno kūrėją, politinę partiją ar profesinę sąjungą pajamas laiku deklaravę gyventojai (t. y. iki šių metų liepos 1 d.) galės iki šių metų rugpjūčio 20 d. Pažymima, kad paramą skirti gyventojai gali ir tiems gavėjams, kurie paramos gavėjo statusą įgijo po gegužės 1 d. (iki liepos 1 d.).
Prašymą skirti pajamų mokesčio dalį pasirinktam paramos gavėjui patogiausia pateikti prisijungus prie VMI Elektroninio deklaravimo sistemos – EDS (www.deklaravimas.vmi.lt), taip pat – užpildžius popierinius prašymus, kuriuos VMI reikia atsiųsti paštu (adresu Neravų g. 8, LT-66257 Druskininkai).
Atsižvelgiant į šalyje dėl COVID-19 susiklosčiusią situaciją, VMI paslaugos karantino laikotarpiu teiktos nuotoliniu būdu. Atitinkamai, ženkliai sustiprintos telefonu konsultuojančių specialistų pajėgos – įtraukus apskričių VMI padalinių specialistus, vien per gegužės – birželio mėnesį gyventojams telefonu Panevėžio AVMI suteikta 68 tūkst. konsultacijų. Birželio 1 d. atvėrus gyventojų aptarnavimo padalinius, gyvoms konsultacijoms priimami tik iš anksto telefonu užsiregistravę klientai, per mėnesį Panevėžio AVMI padaliniuose aptarnauta beveik 1800 gyventojų.
Dėl vienų ar kitų priežasčių deklaracijų nepateikusius gyventojus VMI ragina visgi nepamiršti ir šią pareigą atlikti deklaruojant pajamas ir po liepos 1 d. Pažymima, kad gyventojams, kurie susiduria su finansiniais sunkumais ir negalėjo iki liepos 1 d. sumokėti mokesčių, esant ekstremaliai situacijai ir dar du mėnesius po jos pabaigos, VMI delspinigių neskaičiuos ir išieškojimo veiksmų nevykdys.
Tačiau atkreipiame dėmesį, kad nuostatos individualią veiklą vykdantiems yra kiek kitokios. Gyventojai, kurie vykdė individualią veiklą, kuri karantino metu nebuvo uždrausta, tačiau jie susidūrė su laikinais sunkumais dėl COVID-19, gali kreiptis į VMI ir pateikti prašymą dėl mokestinės pagalbos priemonių taikymo.

Panevėžio AVMI inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas