Utenoje vyksiančiuose debatuose rungsis kandidatai į Seimą

Lietuvos rinkimų apygardose šią savaitę prasidėjo debatai, kuriuose dalyvauja kandidatai į Seimą. Debatų banga, kuri nuvilnys po daugelį šalies miestų, neaplenks ir Utenos. Rugsėjo 21 dieną 17 val. Utenos kultūros centre žada dalyvauti ir Utenos rinkimų apygardos kandidatai. Pilietinė iniciatyva „Žinau, ką renku”, siekdama padėti rinkėjams apsispręsti, už kurį kandidatą balsuoti rinkimų dieną, pakvies kandidatus į Seimą diskutuoti aktualiomis Utenai temomis, atsakyti į dalyvių klausimus, taip pat kiekvieno kandidato bus klausiama, ką jis žada Utenai ir valstybei, o atsakymai fiksuojami. Debatus moderuos portalo 15min.lt žurnalistas Šarūnas Černiauskas.

Šiemet Utenos rinkimų apygardoje rinktis reikės vieną iš septynių kandidatų. Debatuose dalyvauti žada Vytautas Čepukas (Darbo partija), Birutė Jatautaitė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Osvaldas Katinas (Tvarka ir teisingumas), Marijus Kaukėnas (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Sigitas Mecelica (Lietuvos žaliųjų partija), Milda Petrauskienė (Lietuvos socialdemokratų partija), Edmundas Pupinis (Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partija). Šių debatų „Žinau, ką renku” organizatoriai teigė, kad prieš rinkimus visi kandidatai kalba apie nuveiktus darbus ir dalija pažadus rinkėjams, todėl rinkėjams išsirinkti nėra lengva.
„Dažnas balsuojame apie kandidatą žinodami pernelyg mažai – sprendžiame iš jo pažadų ar net iš išvaizdos. Savo iniciatyva norime, jog žmonės domėtųsi ir žinotų, ką renka. Kad suprastų, kur yra elementariausias populizmas, o kur yra pagrįsti įsipareigojimai. Manau, tai priverstų politikus atsakingiau kalbėtis su rinkėjais tiek gyvai debatų metu, tiek virtualiai internetinėje platformoje www.zinaukarenku.lt”, – sakė „Žinau, ką renku” Utenos iniciatyvinės grupės narė Gustė Juškaitė.
Debatai organizuojami kartu su akcija „Balsuok atsakingai”, todėl debatų dalyviai gaus specialias rinkėjų atmintines, kuriose ras patarimų kaip formuluoti klausimus kandidatams.

Laikraščio „Utenos diena” inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas