Utenoje bus įgyvendintas bandomasis kvartalų renovacijos projektas

Spalio 20–21 dienomis Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas ir Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vedėjas Algirdas Gildutis Berlyne (Vokietija) dalyvavo dalykiniame susitikime su Vokietijos institucijų atstovais dėl kompleksinės energetinės kvartalų renovacijos projektų vystymo ir įgyvendinimo.

Šio susitikimo iniciatorės – LR Aplinkos ministerija ir Būsto energijos taupymo agentūra. Lietuvai susitikime atstovavo aplinkos viceministrė Daiva Matonienė, Ministro Pirmininko patarėja Jūratė Juozaitienė, Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta bei kiti specialistai, kuruojantys miestų kvartalų kompleksinę renovaciją. Taip pat dalyvavo S. E. Deividas Matulionis, LR Ambasadorius Vokietijos federacinėje Respublikoje, kiti ambasados darbuotojai. Į susitikimą atvyko ir Birštono merė Nijolė Dirginčienė bei Šiaulių miesto mero pavaduotojas Juras Andriukaitis.
Vokietijai atstovavo Vokietijos federacinės aplinkos apsaugos ministerijos, Vokietijos federacinės ekonomikos ir energetikos ministerijos, Vokietijos renovacijos banko, Vokietijos federacinės aplinkos apsaugos tarnybos ir kitų institucijų atstovai.
Susitikime buvo kalbama apie bendrą Lietuvos ir Vokietijos kvartalinės renovacijos bandomąjį projektą, galimybes jį įgyvendinti Utenos, Birštono ir Šiaulių savivaldybėse, bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Vokietijos perspektyvas. Dalyviai buvo supažindinti su Vokietijos patirtimi renovuojant kvartalus, su renovuojamu Šiaurės Frankfurto alėjos kvartalu Berlyne, apimančių 150 ha teritoriją, kurioje gyvena apie 15 tūkst. gyventojų. Visų trijų Lietuvos savivaldybių atstovai pristatė savo darbus ir vizijas, kas yra daroma ir kas planuojama daryti renovuojant daugiabučių namų kvartalus. Buvo sutarta, kad artimiausioje ateityje tarp Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos ir Vokietijos federacinės aplinkos apsaugos ministerijos bus pasirašytas susitarimas dėl minėto bandomojo projekto vykdymo. Projekto pradžia numatyta 2015 metų sausio–vasario mėnesiais. Projekto įgyvendinimo pradžioje Lietuvos ir Vokietijos specialistai atliks tyrimus ir parengs koncepciją, kurioje numatys, kaip minėtose trijose savivaldybėse vykdyti kvartalinę renovaciją. Kvartalų renovacijos koncepcijoje bus numatytas daugiabučių namų šiluminės varžos gerinimas, požeminių tinklų būklės tyrimas, pasiūlymai, kaip tvarkyti kvartalo teritorijas, kaip panaudoti alternatyvios energijos išteklius. Utenos rajono savivaldybė yra numačiusi renovuoti Aukštakalnio kvartalo dalį, esančią prie pušynėlio ir Kupiškio gatvės. Tai apie 9 ha užimanti kvartalo dalis.
Kai koncepcija bus parengta, ruošime investicinį projektą, – sakė Algirdas Gildutis. – Dokumentų rengimas užims nemažai laiko, tad renovacijos darbai Aukštakalnio kvartalo minėtoje dalyje gali prasidėti po dviejų metų. Dokumentų parengimo išlaidas padengs ir didžiąją dalį kvartalinei renovacijai reikiamos sumos skirs Vokietijos vyriausybė. Bandomojo projekto įgyvendinimas trijose savivaldybėse yra svarbus visai Lietuvai, nes sukurs parodomąsias priemones, kuriomis galės pasinaudoti kitos savivaldybės, renovuodamos daugiabučių namų kvartalus.

Utenos rajono savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas