Uteniškių dosnumas viršijo lūkesčius – maisto paaukota daugiau nei pernai

Spalio 16–17 dienomis Utenoje vyko tradicinė rudens „Maisto banko” akcija, kurios metu miesto prekybos centruose plušėjo beveik 300 savanorių, raginusių uteniškius aukoti stokojantiems žmonėms ilgai negendančių maisto produktų. Šiemet nepasiturinčioms Utenos rajono šeimoms pagalbos ranką ištiesė net 2 865 geros valios žmonės, paaukoję 6 734 vienetus maisto produktų.

Prekybos centre „Maxima” sutikta Utenos lietuvių ir švedų draugijos pirmininkės pavaduotoja Vida Starčikovienė, „Maisto banko” akcijoje savanoriaujanti jau dešimt metų, teigė, kad gyventojų požiūris į parduotuvėse skurstančioms šeimoms paaukoti maisto produktų prašančius savanorius pamažu keičiasi. „Ačiū Dievui, pirkėjai nebemėto akcijos lankstinukų vaikams į akis, pirmaisiais metais pasitaikydavo ir tokių nemalonių atvejų”, – kalbėjo V. Starčikovienė, atsimenanti netgi nuolatinių aukotojų veidus. Penktadienio vakarą Utenos lietuvių ir švedų draugijai prekybos centre „Maxima” talkino ne tik savanoriaujantys mokiniai, bet ir Utenos rajono savivaldybės tarybos nariai Marijus Kaukėnas ir Darius Pakajavas.
„Aukštakalnio” prekybos centre darbavosi Utenos krašto žmonių su negalia sąjungos savanoriai. Sąjungos pirmininkė Nijolė Gaivenienė „Utenos dienai” sakė, kad daugeliui žmonių aukojimas kitiems jau tampa įprastu reiškiniu. „Aišku, vis dar tenka išgirsti ir neigiamų nuomonių, esą maistą renkame bomžams, tačiau, mano nuomone, daugėja sąmoningų žmonių, suprantančių, kad reikia su kitais dalytis tuo, ko jiems labiausiai trūksta”, – aiškino N. Gaivenienė, pasidžiaugusi dosniais aukotojais, kurie nustebina savanorių komandą nepasiturintiems žmonėms paaukodami puspilnius vežimus gėrybių. „Dosniausi yra tie, kurie patys supranta, ką reiškia alkis ir nepriteklius”, – tikino N. Gaivenienė.
Rudens „Maisto banko” akcijoje šiemet taip pat dalyvavo Utenos šeimos ir vaiko gerovės centras, VšĮ krizių centras „Angelų pieva”, Utenos jaunimo mokykla, VšĮ „Sveikatą į namus” bei Utenos rajono neįgaliųjų draugija. Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistės Zitos Mackevičienės teigimu, šiųmetė rudens „Maisto banko” akcija viršijo lūkesčius – uteniškiai sunkiai gyvenantiems žmonėms aukojo daugiau nei pernai.

„Utenos dienos” inf.
Deimantės Kazokaitės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas