Uteniškiai dar neskuba keisti senųjų pašto dėžučių

Iki kovo 15 dienos individualių namų gyventojai turėjo pasirūpinti naujomis pašto dėžutėmis, mat nebeliks senųjų „kolektyvinių“ pašto dėžučių. Tačiau šiuos darbus padaryti suskubo ne visi, kiti kolei kas dar delsia.

Utenoje į akis krinta vienas nepatrauklus dalykas: senos „kolektyvinės“, aprūdijusios, daug kur sulūžusios ir nesandariai užsidarančios pašto dėžutės, pastatytos gatvėse prie individualių namų.
Dėžučių perkėlimu ar panaikinimu susirūpino ir mieto gyventojai, kreipęsi į Utenos rajono savivaldybę. Uteniškiai buvo informuoti, kad individualių ar sodininkų bendrijose esančių namų savininkai įrengtų gaunamųjų laiškų dėžutes prie įėjimo į jų sklypus arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių. Gaunamųjų laiškų dėžutės turi būti rakinamos, aiškiai ir suprantamai sunumeruotos, ant įmonių, įstaigų ir organizacijų gaunamųjų laiškų dėžučių turi būti įskaitomai užrašytas įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimas.
Vadinasi, įrengti pašto dėžutę, t. y. prikalti ją ant savo sklypo tvoros, namo sienos ar stovo, iki kovo 15 dienos privalo patys gyventojai. Senųjų pašto dėžučių nebeliks – jos nuo šios datos bus paprasčiausiai išmontuotos.
Ąžuolijos mikrorajone gyvenantis Valentinas Graužinis vakar nusipirko naują pašto dėžutę, šiandien ją pritvirtino, tad tikisi, kad nuo kovo 15 dienos korespondencija bus atnešama į kiemą. „Man šitie pasikeitimai nieko nereiškia. Tereikėjo sumokėti 9 eurus ir dėžutę pritvirtinti. Jei spaudą atneš į kiemą, man nebus blogiau. Tik štai paštininkė, su kuria kalbėjausi, guodėsi. Jai prisidės daugybė darbo: juk reikės užeiti į kiekvieną kiemą. Aš jai ir sakau:„tai gal pinigų daugiau gausi“. O jinai atkirto, kad valdžia apie tai tyli. Jei paštininkai tyli, tai ir valdžia tyli“, – mąsto uteniškis.
Kitas V. Graužinio kaimynas naują pašto dėžutę įsirengti žada tik tuomet, kai atvažiuos jo žentas ir kartu dėlto pasitars.
Naujosios gatvės gyventojas Stanislovas Neliupšis pasiguodė, kad anksčiau „kolektyvinėse“ pašto dėžutėse dingdavo visa jam priklausanti korespondencija, tad laikraščius jis perka parduotuvėse. „Prenumeravau laikraščius, žurnalus. Ir kas iš to: jų nerasdavau. Kažkas pasisavindavo,“ – dėstė kieme sutiktas S. Neliupšis. Senosios pašto dėžutės jis nerakindavo, tad veikiausiai dėl šios priežasties ir dingdavo visa korespondencija.
Pašnekovas teigė, kad kol kas dar nenusipirko naujos pašto dėžutės, tačiau ateityje veikiausiai tą padaryti teks. Pasak jo, kaimynai tuo irgi pasirūpinti neskuba ir šiandien dar naudojasi senosiomis pašto dėžutėmis.

Deimantės Kazokaitės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas