Sulaikyta Utenos Neįgalumo ir darbingumo nustatymo skyriaus laikina vadovė

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą, sulaikė buvusią Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NDNT) Utenos teritorinio skyriaus vedėjo pavaduotoją A. T., laikinai ėjusią ir NDNT Utenos teritorinio skyriaus vedėjos pareigas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, A. T., būdama atsakinga už NDNT Utenos teritoriniame skyriuje atliktų specialiųjų poreikių ir darbingumo lygio vertinimų teisingumą, kaip įtariama, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir klastojo dokumentus.

Įtariama, kad kai kuriems asmenims, kurie kreipėsi į NDNT Utenoje, galimai buvo neteisėtai nustatyti specialieji nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikiai, be to, kai kuriems asmenims buvo nustatytas žemesnis nei objektyvus (esamas) darbingumo lygis. Kaip įtariama, buvo suklastoti dokumentai apie tų asmenų sveikatos būklę, NDNT priimti specialiųjų poreikių bei darbingumo lygio vertinimo dokumentai. Remiantis suklastotais dokumentais, kaip įtariama, buvo patvirtintos neteisingos ir nustatytų vertinimo kriterijų neatitinkančios išvados dėl specialiųjų nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikių ir darbingumo lygio nustatymo.
Atlikdami ikiteisminio tyrimo veiksmus, STT pareigūnai iš NDNT ir NDNT Utenos teritorinio skyriaus paėmė tyrimui reikalingus dokumentus ir atliko kitus būtinus ikiteisminio tyrimo veiksmus.
Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

STT inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas