Seimas sumažino suskystintų naftos dujų akcizo tarifą, panaikino žymėto dyzelino naudojimo apribojimus

Seimas neeilinėje sesijoje skubos tvarka apsvarstė ir priėmė Akcizų įstatymo pataisas dėl žymėto dyzelino naudojimo apribojimų ir akcizo suskystintoms naftos dujoms. Suskystintų naftos dujų (SND) akcizas nuo kovo mažės daugiau negu 23 kartus – nuo 304 iki 13 eurų už toną.

Dujų balionas. LRT archyvo nuotr.


Pakeitimais sutarta sugrąžinti buvusius reikalavimus dėl gazolio vartojimo žemės ūkio įmonėms ir ūkininkams, kartu nuspręsta keisti taikomą akcizo dydį suskystintoms naftos dujoms ir dujiniams angliavandeniliams.

Pagal priimtas naujas nuostatas, naftos dujoms ir dujiniams angliavandeniliams (išskyrus gamtines dujas), kai jie naudojami kaip šildymui skirtas kuras, taip pat šildymui skirtoms naftos dujoms ir dujiniams angliavandeniliams, išpilstytiems į dujų balionus, nuo kovo 1 d. nuspręsta taikyti fiksuotą 13 euro už toną produkto akcizų tarifą. Šiuo metu galioja nuo 2024 m. sausio 1 d. taikomas 304,10 euro už toną produkto akcizo tarifas.

Vyriausybė, teikdama projektą, buvo siūliusi akcizo tarifą mažinti iki 41 euro už toną.

Nuo šių metų pradžios įsigaliojo reikalavimas gazolius naudoti tik žemės ūkio technikoje (įskaitant traktorius). Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė yra sakiusi, kad pakeistos formuluotės apriboja galimybes naudoti žaliąjį dyzelį tokiose žemės ūkio veiklose kaip bitininkystė ar sodininkystė ar kitose, kurioms yra nustatytos kvotos lengvatinio akcizo kuro, tačiau pagal įstatymo formuluotę nėra galimybių jo naudoti todėl, kad toje veikloje nėra naudojami traktoriai ir kombainai. Pagal priimtus pakeitimus, lengvatinį dyzelino akcizą – 60 eurų už 1 tūkst. litrų – nutarta leisti vėl naudoti žemės ūkio bendrovėms ir ūkininkams ne tik žemės ūkio technikoje, bet ir kitose transporto priemonėse, kurios naudojamos žemės ūkio veikloje ir žemės ūkio produktų gamyboje.

Už šiuos teisės akto pakeitimus balsavo 108 Seimo nariai, susilaikė penki parlamentarai.

Laikraščio „Utenos diena“ ir Seimo inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas