Sausio 13-oji Utenoje: pagerbti Lietuvos laisvės gynėjai

Penktadienį, sausio 13-ąją, šalyje nuvilnijo renginiai, skirti šiai svarbiai datai, menančiai kruvinuosius Sausio įvykius, atminti. Uteniškiai neliko abejingi ir susirinko prie J. Basanavičiaus paminklo, kur uždegė atminimo žvakutes ir padėjo gėlių.

Lietuvos laisvės gynėjų dienos renginiai Utenoje prasidėjo trečiadienį, kuomet Utenos kultūros centre uteniškiai susirinko į atminimo vakarą, skirtą pagerbti kraštietį Algimantą Kavoliuką, Sausio 13-ąją žuvusį už Lietuvos laisvę.
Penktadienio rytą simbolinės vienybės ir atminimo žvakutės suspindo ne tik mokyklų, bet ir daugelio įstaigų languose – 10 minučių liepsnojančios žvakelės skirtos žuvusiems už šalies laisvę.
Žuvusieji, kurie prieš 26 metus stojo ginti savo tėvynės, buvo pagerbti tylos minute: prie Utenos mieste esančio J. Basanavičiaus paminklo susirinko mūsų rajono valdžios atstovai, Utenos kolegijos bendruomenės nariai, Utenos apskrities Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės šauliai, visuomenės veikėjai, kurie prie paminklo uždegė atminimo žvakeles ir padėjo gėlių.
Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Šie prieš 26 metus šalį sukrėtę įvykiai gyvi kiekvieno lietuvio širdyje. Daugelis mena 1991 metų sausio 13 dieną, kuomet įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus.
Tikrąjį lietuvių tautos ryžtą ir pasiaukojimą parodė 1991 metų Sausio 13-osios įvykiai, pareikalavę nemažai aukų: apie 700 žmonių buvo sužeisti, 14 žuvo. Tai – Loreta Asanavičiūtė, Virginijus Druskis, Darius Gerbutavičius, Rolandas Jankauskas, Rimantas Juknevičius, Alvydas Kanapinskas, Algimantas Petras Kavoliukas, Vidas Maciulevičius, Titas Masiulis, Alvydas Matulka, Apolinaras Juozas Povilaitis, Ignas Šimulionis, Vytautas Vaitkus, Vytautas Koncevičius.

Laikraščio „Utenos diena” inf., Deimantės Kazokaitės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas