Renovacijos rinka netrukus gali visiškai pasikeisti

Lietuvoje sparčiai augant daugiabučių renovacijos poreikiui, artimiausioje ateityje planuojami pokyčiai, kurie palies kiekvieną šalies gyventoją, norintį atnaujinti savo gyvenamąjį namą.

Už pigiausią kainą niekuomet negausime aukščiausios kokybės

Šiuo metu visi renovacijos projektai, kurių metu pasiekiama ne mažesnė nei C energinio efektyvumo klasė, iš valstybės gauna 30 proc. subsidiją energiją taupančių priemonių investicijoms kompensuoti. Visgi suteikiamos paramos dydis keisis tiems, kurie sieks tik minimalių šildymui reikalingos energijos sutaupymų.

„Daugiabučio modernizacijos metu galima pasiekti ir daugiau nei 80 proc. siekiantį suvartojamos pastato energijos sutaupymą t. y. renovuojant pastatą į A ir aukštesnę energinio efektyvumo klasę. Tačiau kol kas dauguma projektų remiasi valstybės nustatytu minimumu ir siekia tik C ir B klasės. Žinoma, tai yra susiję su renovacijos kaštais – už pigiausią kainą niekuomet negausime aukščiausios kokybės“, – teigė Statybų sektoriaus vystymo agentūros direktorius Aidas Vaičiulis.

Anot A. Vaičiulio, anksčiau ar vėliau siekiantiems aukštesnių energinio efektyvumo klasių paramos lygis nesikeis, o gyventojams, siekiantiems valstybės nustatyto minimumo, ši parama mažės.

Lietuva išsiskiria tarp ES valstybių

Ar žinojote, jog Lietuvoje suteikiama didžiausia parama daugiabučių renovacijai visoje Europos Sąjungoje? Priklausomai nuo gyvenamojo namo dydžio, ji gali sudaryti nuo 40 iki 43 proc. renovacijos projekto vertės. Pasak pašnekovo, šia parama reikėtų suskubti pasinaudoti.

„Tie, kurie dabar suskubs ir renovuosis, taip sumažindami energines išlaidas bei padidindami gyvenimo komfortą – išloš. Tačiau gyventojai, kurie praleis šią progą, ateityje už naudojamą energiją mokės tik daugiau, kadangi reikia renovuoti didžiulį pastatų kiekį, valstybė ateityje diferencijuos savo paramą ir laukiantieji paramos iš valstybės gaus mažiau. Tikėtina, jei „atsibundančių“ skaičius didės, tai dar ir dėl tam momentui galiojančios paramos reikės pastovėti eilėje“, – teigė A. Vaičiulis.

Prioritetas bus teikiamas visapusiškai kokybei

Statybų sektoriaus vystymo agentūros direktorius pastebi, kad netolimoje ateityje įgyvendinant modernizacijos projektus reikėtų daugiau dėmesio skirti visapusiškai kokybei.

„Renovacijos darbų kokybės klausimas yra itin aštrus. Jis apima ne tik energinio naudingumo klasės rezultatus, bet ir paties modernizavimo proceso kokybę. Gyventojai, pasitikintys tik rangovu, tikisi aukštos kokybės, bet nusivilia, jei negauna to, ko tikėjosi.

Pirmiausia, reikia skirti dėmesio kokybiškam projekto paruošimui. Vėliau vykdomas projekto įgyvendinimo ir tinkamų statybos produktų parinkimo valdymas ir priežiūra, užkertant kelią nekokybiškų ir nesertifikuotu statybos medžiagų naudojimui“, – sakė A. Vaičiulis.

Energetinės nepriklausomybės link

„Karas Ukrainoje labai aiškiai parodė, kad esame priklausomi nuo iškastinio kuro, todėl turime siekti, kad mūsų pastatai, daugiabučiai nenaudotų iškastinio kuro ir apskritai naudotų labai mažai energijos“, – teigė A. Vaičiulis.

Statybų sektoriaus vystymo agentūros direktorius pabrėžė, kad visi pastatai turės būti modernizuoti iki nulinės energijos, nes esame Europos Sąjungos (ES) nariai ir Lietuva yra pritarusi šiam tikslui.

Daugiau informacijos apie Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programą galite rasti www.betalt.lt arba telefonu 8 614 99 699.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas