Rengiama Utenos miesto gatvių su žvyro danga asfaltavimo programa

Utenos rajono savivaldybės administracija bei miesto seniūnija gauna nemažai miesto gyventojų skundų ir prašymų dėl miesto gatvių su žvyro danga būklės. Atsižvelgdama į gyventojų pageidavimus bei siekdama paspartinti žvyruotų miesto gatvių asfaltavimą, sukurti palankias sąlygas saugiam transporto priemonių eismui ir pagerinti gatvių, ypač žiemos metu, priežiūrą, Utenos rajono savivaldybės administracija rengia Utenos miesto gatvių su žvyro danga asfaltavimo programą, kurią tvirtins Utenos rajono savivaldybės taryba.

 

Iš viso Utenos mieste yra 134 gatvės. 122 iš jų prižiūri ir remontuoja Utenos rajono savivaldybės administracija, 8 gatves prižiūri VĮ „Utenos regiono keliai”, keturios yra suprojektuotos (suteikti pavadinimai). Gatvių tik su asfalto danga yra 72, su asfalto-žvyro danga – 10, tik su žvyro danga – 48. Pastarųjų ilgis – 24,284 km., jos sudaro 28,36 proc. viso miesto gatvių ilgio.
Per 2007–2014 m. laikotarpį buvo išasfaltuotos 4 miesto gatvės (Žalgirio, Grybelių (dalinai), Bangos ir Šilinės). 2015 m. pradėti darbai Žemaitės ir Rūtų gatvėse. Tęsiami Vaižganto gatvės nuo Pievų gatvės iki J. Basanavičiaus gatvės tiesimo darbai. Parengti techniniai projektai ir gauti statybą leidžiantys dokumentai S. Dariaus ir S. Girėno, Hipodromo gatvių rekonstrukcijai. Šiuo metu rengiamas Gaspariškių gatvės rekonstrukcijos projektas.
Utenos miesto gatvių su žvyro danga asfaltavimo programoje bus numatytas gatvių su žvyro danga asfaltavimo eiliškumas, kurį lems įvairūs kriterijai: gatvės vieta miesto eismo organizavimo sistemoje, eismo intensyvumas gatve, komunikacijų buvimas, gatvių užstatymas, gatvės dangos būklė ir kt. Taip pat bus numatyti gatvių asfaltavimo etapai bei bus parinktos asfaltavimui numatytos gatvės. Pirmame etape siūloma asfaltuoti Kovo 11-osios, Liepų, Miškininkų, Rasos, Žibuoklių gatves, antrame – Ateities, P. Cvirkos, Daukanto, dalį Grybelių, Kaštonų, Mindaugo, Papievių, Rožių, Šilo, Šviesos, Žemaitės gatves, Draugystės aikštę, trečiame – Alyvų, Aukštaičių, Daržų, L. Giros, dalį Grybelių, Jaunystės, Meldų, Pakalnės, Pilies, Rašytojų, Užpalių (atkarpa iki sodų bendrijos „Šilelis”) gatves.
Rengiant programą bus suteikta galimybė prie konkrečių gatvių asfaltavimo finansinėmis lėšomis savanoriškai prisidėti ir įmonėms, organizacijoms bei gyventojams. Tai puiki proga mažųjų gatvių, ypač akligatvių, gyventojams ir jose esančioms įmonėms pagerinti gyvenimo kokybę. Pagal savanorišką prisidėjimą bus koreguojamas ir gatvių asfaltavimo eiliškumas.
Taip pat kviečiame Utenos miesto gyventojus pareikšti savo pageidavimus, pasiūlymus, pastabas dėl miesto gatvių su žvyro danga asfaltavimo, sąrašo ir eiliškumo.
Jūsų pasiūlymų, pastabų, laiškų raštu, faksu ar el. pašto adresu maloniai laukiame iki šių metų rugsėjo 1 d. adresu Utenio a. 4, Utena, 103 kab., el. paštas info@utena.lt, valentinas.vaitonis@utena.lt, egidijus.bukys@utena.lt, faksas 8 389 61615. Telefonai pasiūlyti ir pasiteirauti 8 389 64037, 61592.

Utenos r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas