Po savaitgalio į darbą atskubėję statybininkai pūtė į alkotesterius

Šios savaitės pradžioje statybvietėse dirbantys statybininkai sulaukė netikėtų svečių – darbo inspektorių, kurie vykdė nelegalaus (neteisėto) darbo bei nelaimingų atsitikimų darbe, įvykstančių dėl darbuotojų neblaivumo, prevenciją. Patikrinimo neišvengė ir Utenos statybvietės – mūsų mieste patikrinti 35 statybininkai.

Valstybinė darbo inspekcija informavo, kad per pirmadienį vykusius reidus šalyje darbo inspektoriai patikrino apie pusantro šimto Lietuvos statybvietėse dirbusių ūkio subjektų.
Deja, „pirmadieninių pėdsakų“ užfiksuota visose apskrityse – iš viso statybose nustatyta 30 neblaivių, nenušalintų nuo darbo, kaip to reikalauja įstatymai, darbuotojų. Iš jų vos ne trečdalio girtumas siekė beveik 2 ar daugiau promilių, tuo tarpu vyraujantis promilių skaičius – nuo 0,5 iki 0,7 ar 0,8.
Daugiausiai – 9 neblaivūs darbuotojai užfiksuoti Šiaulių apskrityje, iš jų net 3 – vienoje Kelmės statybviečių. Ne pavienių apsvaigusių vienos įmonės asmenų nustatyta ir daugiau. Du neblaivūs (apie 2 promiles girtumo) tos pačios įmonės darbuotojai klojo trinkeles Mažeikiuose, dar du taip pat „įpūtę“ promilių taip pat Mažeikiuose darbavosi prie kanalizacijos trasos, du neblaivūs darbuotojai nustatyti ir vienoje Klaipėdos įmonėje.
Tikrinimai buvo naudingi ir nelegalaus darbo prevencijai – nustatyti 5 galimai nelegalaus darbo naudojimo atvejai ir 4 atvejai, kai paslaugas teikė asmenys, neturėdami verslo liudijimų.
Pirmadienį blaivumas buvo tikrinamas ir Utenos statybvietėse triūsusių statybininkų, kurie, pasak darbo inspektorių, buvo drausmingi – patikrinus 35 asmenis, jiems nebuvo nustatytas girtumas. Išskyrus vieną atvejį, kai statybininkas po išeiginės dienos buvo šiek tiek „pavargęs“ – jis įpūtė 0,22 promiles. Nors teigiama, kad darbo vietoje darbuotojai privalo būti visiškai blaivūs, šiuo atveju nebuvo viršyta leistina alkoholio norma (0,4 prom.).
Utenos mieste buvo patikrinta 10 statybos objektų: į darbo inspektorių akiratį pateko ne tik daugiabučius namus renovuojamų bendrovių darbininkai, bet ir kabelius tiesiantys asmenys ar prie mokyklos–vaikų darželio „Varpelis“ su automobilio bokšteliu dirbantys žmonės. Visi paklusniai pūtė į alkotesterius, o VDI Utenos skyriaus vyr. darbo inspektoriai Bronius Stankūnas ir Donatas Danilevičius džiaugėsi, kad tikrinti statybininkai – atsakingai į darbą žiūrintys asmenys.
Šiais metais, preliminariais duomenimis, šalyje sunkiai ir mirtinai sužaloti 7 dirbę neblaivūs darbuotojai: iš jų du dirbo statybose, abiejų girtumas gerokai viršijo 2 promiles.
Valstybinė darbo inspekcija primena, kad pagal šalies teisės aktų reikalavimus darbdavys privalo neblaivų ar kitaip apsvaigusį darbuotoją nušalinti nuo darbo. Už šio reikalavimo nevykdymą numatytos ir atitinkamos baudos: už nenušalinimą darbdaviui gresia bauda nuo 144 eurų iki 434 eurų, o nenušalinus pavojingus darbus dirbančio neblaivaus darbuotojo – nuo 579 eurų iki 1448 eurų. Darbo vietoje esančiam neblaiviam darbuotojui, taip pat darbuotojui, vengiančiam pasitikrinti neblaivumą (girtumą) ar apsvaigimą, irgi numatyta bauda (28-86 eurai).

Laikraščio „Utenos diena“ ir VDI inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas