Pirkėjų stalo nepasiekęs maistas iškeliauja į nepasiturinčiųjų namus

Jau metus labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ veikia ir Utenoje. Kauno gatvėje įsikūręs skyrius nedidelis, jame darbuojasi tik koordinatorė Kristina Leipuvienė ir uteniškiai savanoriai, tačiau spėja nuveikti daug – šiuo metu jie remia net 1 806 stokojančius žmones, o per dieną nuo išmetimo išgelbėja apie 300–400 kg gero maisto.

Savanorės Dalia Petraitienė (priekyje dešinėje) ir Irena Grižienė dalija maisto produktus tiems, kuriems jų labiausiai trūksta

Ateina iki 80 žmonių

Visai neseniai „Maisto banko“ Utenos skyrius pradėjo veikti atiduotuvės principu: paramos gavėjai maisto gauna ne iš anksto paruoštais paketais – produktus jie gali rinktis patys, tarsi parduotuvėje. Kiekvienas, kurį socialiniai darbuotojai įtraukė į paramos sąrašus, gauna SMS žinutę ir atvykęs į atiduotuvę išsirenka penkis kilogramus sveriantį krepšelį. Koordinatorė pasakojo, kad per dieną spėja priimti 60 (kartais net 80) žmonių.

Atiduotuvės asortimentą sudaro nuo išmetimo „Maisto banko“ savanorių išgelbėtas, tačiau žmonėms vartoti dar tinkamas maistas. Savanoriai kasdien vyksta į vietines parduotuves, kuriose surenka paskutinę dieną galiojančius maisto produktus ar parduoti nebetinkamus, bet dar gerus vaisius ir daržoves, pavyzdžiui, stipriai prinokusius bananus. Šis maistas išrūšiuojamas pagal kategorijas, patikrinamos galiojimo datos ir visas geras maistas keliauja į atiduotuvės lentynas.

Visą straipsnį skaitykite penktadienio laikraštyje „Utenos diena“.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas