Naujausi afrikinio kiaulių maro židiniai – Ignalinos ir Rokiškio rajonuose

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute afrikinio kiaulių maro diagnozė (AKM) nustatyta dar trims nugaišusiems šernams. Skaičiuojant nuo šių metų sausio, Lietuvoje patvirtinti jau 39 AKM židiniai laukinėje faunoje.

Naujausi ligos židiniai patvirtinti Ignalinos rajono Rimšės seniūnijos ir Rokiškio rajono Obelių seniūnijos miškų masyvuose, juose suradus ir ištyrus 3 nugaišusių šernų mėginius.
Atsižvelgus į tai, kad abi šios seniūnijos jau yra AKM užkrėstoje teritorijoje, papildomos ribojimo zonos ar stebėsenos priemonės aplinkinėje teritorijoje nebus nustatomos.

AKM ir toliau plintant laukinėje faunoje, gyventojai, ypač medžiotojai, raginami būti atidūs ir laikytis biologinės saugos reikalavimų. Radus nugaišusį laukinį gyvūną, nedelsiant pranešti teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai ar privačiam veterinarijos gydytojui. Rastas gyvūnas neturi būti judinamas, kol jo neapžiūrės veterinarijos specialistai ir nebus paimti mėginiai tyrimams dėl užkrečiamųjų ligų.

VMVT inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas