Maža būstų pasiūla ir didelė paklausa sukėlė kainų pasiutpolkę

Nekilnojamojo turto (toliau – NT) rinka Utenoje jau yra įkaitusi nuo praėjusių metų, tad butų ir namų kainos pasiekė neregėtas aukštumas. Galbūt tik per pastaruosius tris vasaros mėnesius padėtis rinkoje šiek tiek aprimo. Kai kuriuos pirkėjus veikiausiai stabdo ir gąsdinimai apie artėjančią krizę, ne visi pasiryžę išleisti savo santaupas ar įklimpti į paskolas. Nors NT ekspertai nemano, kad NT kaina ims kristi – tik nuo pirkėjų priklausys, ar jie ir toliau įstengs įpirkti „kosminėmis“ kainomis parduodamus būstus.

Nuperka ir sukiužusius namus

Apie NT situaciją mūsų rajone „Utenos dienai“ pasakojęs „Inreal“ NT brokeris Valentinas Karvelis pabrėžė, kad šiuo metu norinčių įsigyti būstą yra daug, tačiau sandorių įvyksta šiek tiek mažiau nei pernai.

Būstų kainos tiek Utenoje, tiek visoje šalyje ėmė kilti 2020 metais, prasidėjus pandemijai. Pirmieji keli mėnesiai, anot V. Karvelio, buvo pilni nežinomybės ir laukimo, tačiau paskui žmonės pamatė, kad nieko blogo neįvyko, ir susirūpino naujo būsto pirkimu ar turimo remontu. Vieni rengėsi investuoti savo sukauptas santaupas, o kiti, kurie ilgą pandeminį laiką buvo uždaryti mažuose butuose, ėmė dairytis į didesnius ir erdvesnius būstus.

Daugiau apie tai skaitykite antradienio laikraštyje „Utenos diena“.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas