Ligoninė sulaukė neeilinės „Utenos“ daryklos dovanos – bus lengviau gydyti COVID-19 pacientus

Sunkiai koronavirusu sergančių ligonių būkle kasdien besirūpinantys Utenos medikai sulaukė išskirtinės dovanos. Išklausius medicinos personalo rūpesčius ir išsiaiškinus didžiausius jų poreikius šiuo metu, Utenos ligoninę pasiekė sergantiems žmonėms stebėti reikšminga įranga, kurią padovanojo bendrovė „Švyturys-Utenos alus“.

Įranga fiksuoja pacientų būklę

Į Utenos ligoninę pristatyta sunkiems ligoniams prižiūrėti reikalinga gyvybinių funkcijų monitoringo įranga su centrine monitoravimo stotimi. Ji padeda tiksliai išmatuoti pacientų pulsą, reguliariai fiksuoja spaudimą bei deguonies įsotinimą kraujyje, taip pat rodo kitus būtinuosius parametrus.

Ši aparatūra nedelsiant pasieks Utenos ligoninės skyrius, kuriuose gydomi sunkiausiai COVID-19 sergantys pacientai. Ligoninės direktorius Dalius Drunga sakė, jog toks įrangos komplektas yra tarsi gydytojo kelrodis, tiksliai aprašantis sergančio asmens būklę.

Anot įstaigos vadovo, tokia verslo inicijuota dovana maloniai nustebino ji patį ir visą ligoninės personalą. „Puikiai suprantame, kad verslas šiuo metu išgyvena taip pat ne pačius geriausius laikus, todėl nesitikėjome, kad rėmėjai patys paskambins ir paklaus, ko mums trūksta. Šitas pokalbis man darsyk parodė, kad socialinė atsakomybė vis dar egzistuoja“, – džiaugėsi D. Drunga. 

Dovana už pasiaukojantį darbą

Utenos ligoninei dovaną pristatęs „Utenos“ daryklos vadovas Artūras Bernatavičius dėkojo visam miesto ligoninės personalui už nenutrūkstamą, jau kone metus trunkančią kovą su pandemija.

„Medikų bendruomenės darbas visada ypač reikšmingas, o pastarųjų metų iššūkiai ir jūsų pagalba sergantiems klastingu virusu tik dar labiau išryškino kiekvieno ligoninės darbuotojo svarbą visuomenei. Nors tai ir neatperka didelio pasiaukojimo, viliamės, kad ši įranga nors kiek palengvins Utenos medikų darbą“, – sakė A. Bernatavičius.

Įmonė paramą miesto ligoninei yra teikusi ir anksčiau. Pirmosios pandemijos bangos metu medikams susidūrus su apsaugos priemonių trūkumu, „Švyturys-Utenos alus“ Utenos ligoninei pristatė didelį kiekį respiratorių. Taip pat medicinos personalui buvo tiekiamas geriamasis vanduo.

Įranga įteikta ir Vilniaus Santaros klinikoms

Bendrovės iniciatyva įranga kovai su koronavirusu padovanota ir Vilniaus Santaros klinikoms – ten praėjusią savaitę pristatyta speciali šildymo aparatūra. Ji reikalinga slaugant virusu sergančius kritinės būklės ištiktus ligonius, kuriems taikant ilgalaikę pakaitinę inkstų terapiją jie stipriai atšąla. Tuomet pacientus būtina greitai sušildyti, nes palaikant normalią kūno temperatūrą greičiau sveikstama, išsaugomos apsauginės reakcijos – imunitetas.

Vilniaus Santaros klinikoms ir Utenos ligoninei „Švyturys-Utenos alus“ padovanojo įrangos už 17 tūkst. eurų. Pirmojo karantino metu bendrovės skirta parama pažeidžiamoms visuomenės grupėms ir medikams viršijo 100 tūkst. eurų.

„Švyturio-Utenos alaus“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas