Kodėl verta turėti atsarginę svetainės kopiją?

Tam, kad apsaugotumėte savo svetainę, galite padaryti daugybę dalykų: nuo aukščiausios kokybės hostingo pasirinkimo iki stiprių slaptažodžių naudojimo. Visgi svarbiausias žingsnis, kurį galite žengti, tai atsarginės svetainės kopijos sukūrimas. Tai gali būti naudinga daugelyje situacijų. Praradus svarbiausius duomenis arba patyrus kibernetinių užpuolikų ataką, turint atsarginę svetainės kopiją, kur kas lengviau išspręsti iškilusias problemas. Be to, dažniausiai jai sukurti nereikia daugiau nei kelių minučių. Šiame straipsnyje plačiau aptarsime pagrindines priežastis, kodėl verta turėti tokią kopiją.

1.Apsauga žmogiškųjų klaidų atveju

Visi retkarčiais padaro klaidų. Galite netyčia ištrinti svarbų failą svetainėje, atlikti pakeitimą, kuris pakenkia kai kurioms jos funkcijoms ir panašiai. Yra keletas būdų, kaip ištaisyti tokio tipo klaidas. Tačiau praktika rodo, kad tik nedaugelis iš jų tokie efektyvūs kaip atsarginės svetainės kopijos atkūrimas.

Tam, kad būtų lengviau tai suprasti, įsivaizduokite, kad didelė jūsų svetainės dalis nustoja veikti. Tokiu atveju turite dvi galimybes: nustatyti problemą ir ieškoti jos sprendimo būdo arba atkurti naujausią atsarginę kopiją. Pirmasis metodas gali būti greitas arba užtrukti daug laiko, atsižvelgiant į tai, kokia rimta yra problema. Tačiau pasirinkę antrąjį būdą, galite visada greitai atkurti ir vėl paleisti savo svetainę. Viskas, ko jums tuomet reikia – atsarginė kopija. Tam, kad nebūtų prarandami jokie vertingi duomenys, jas patariama kurti kuo dažniau.

2.Galimybė pašalinti po atnaujinimų atsiradusias problemas

Norint, kad svetainė veiktų sklandžiai, būtina ją atnaujinti. Tačiau tai padarius gali atsirasti įvairių problemų. Žinoma, tai nereiškia, kad tokių pakeitimų atlikti nereikia – tiesiog tai turi būti daroma saugiai. Taigi geriausia, jei sukursite savo svetainės atsarginę kopiją. Tuomet atnaujinę bet kurį iš jos pagrindinių komponentų, kiekvienam atvejui turėsite naujausią atkūrimo tašką. Atsarginės kopijos parengimas gali užtrukti vos kelias minutes arba šiek tiek ilgiau, ir jis jums leis jaustis kur kas ramiau.

3.Užkertamas kelias duomenų praradimui

Įsivaizduokite, kad turite tinklaraštį su šimtais įrašų ir kažkas iš komandos narių per klaidą ištrina vieną ar keletą jų. Anksčiau pasitaikydavo ir tokių atvejų, kai žmonės ištrindavo visas turinio bibliotekas, tiesiog nežinodami, ką daro, arba suteikdami tam tikriems naudotojams per daug privilegijų.

Žinoma, duomenys gali būti prarandami ir ne dėl žmogiškųjų klaidų. Tai reiškia, kad atsarginės kopijos yra būtinos net ir tuomet, jei visa jūsų komanda puikiai išmano tai, ką daro. Jei nerimaujate dėl svarbių duomenų praradimo, rekomenduojama ne tik turėti kelias atsargines kopijas, bet ir vengti jas laikyti vienoje vietoje.

4.Užkratų, kuriuos sukelia kenkėjiškos programos, pašalinimas

Daugelis žmonių mano, kad kenkėjiškos programos gali paveikti tik asmeninius kompiuterius. Tačiau stebėtinai daug svetainių yra užkrėstos tam tikromis kenkėjiškomis programomis. Net jeigu jūs atsakingai žiūrite į savo svetainės saugumą, nepamirškite, kad kibernetiniai užpuolikai šiais laikais yra labai pažengę.

Kenkėjiškų programų sukeliamų problemų šalinimas gali būti ypač keblus, nes sunku žinoti, kada jūsų svetainė yra visiškai švari. Jei saugumo „skylė“, dėl kurios atsirado užkratas, nėra nustatoma ir pataisoma, jūs išliekate pažeidžiami. Tačiau turėdami atsarginę kopiją, savo svetainę galite išvalyti greičiau.

Jeigu reikėtų išskirti vieną iš dažniausiai girdimų patarimų, susijusių su skaitmeniniu saugumu, tai, be abejonės, būtų atsarginės svetainės kopijos sukūrimas. Jei tuo rūpinamasi reguliariai, susidūrus su tam tikromis svetainės problemomis, jas galima išspręsti pakankamai greitai. Galbūt dar tik pradedate įgyvendinti savo internetinį projektą? Tokiu atveju jums gali būti reikalingas domenas. Jį, paspaudę ant nuorodos, galite užregistruoti itin patogiai ir greitai.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas