Įsigaliojo nauji Kelių eismo taisyklių pakeitimai

Šalyje įsigaliojo keli nauji Kelių eismo taisyklių (KET) punktai. Nuo spalio 11 dienos greitkeliuose iki 120 km/val. vasarą bei 110 km/val. žiemą padidėjo leistinas greitis, 4+ bei elektromobiliams skirtos eismo juostos įteisintos ne tik Vilniuje, o prieš sukdami į dešinę sankryžoje su žalia lentele, vairuotojai privalo sustoti.

Transporto priemonių vairuotojai sankryžoje, kur ties raudonu šviesoforo signalu pritvirtinta lentelė su žalia rodykle, prieš pradėdami  manevrą turės sustoti ir įsitikinti, ar tai saugu. Nuo 2020 m. šios eismo organizavimo priemonės šalies keliuose bus atsisakyta, nes dėl to dažnai kyla eismo dalyvių konfliktinės situacijos ir ši priemonė nėra naudojama kitose Europos valstybėse, išskyrus pavienius atvejus. Toks terminas skirtas, nes būtina pasiruošti pokyčiams.
Nuo šiol KET papildytos nuostatomis dėl dviračių juostos, ryškiaspalvės liemenės, žibintų ir kitų būtinų priemonių saugiam eismui užtikrinti naudojimo. Numatyti atvejai, kada dviratininkai, netrukdydami pėstiesiems, gali važiuoti šaligatviais, reglamentuotas dviratininkų sporto grupių eismas, dviratininkams uždrausta važiuoti pėsčiųjų perėja.
Eismo per geležinkelių pervažas reikalavimai galios ne tik vairuotojams, bet ir visiems kitiems eismo dalyviams. Vasaros metu greitkeliuose lengvaisiais automobiliais, motociklais ir triračiais leista važiuoti ne didesniu kaip 120 km/h, žiemos metu – iki 110 km/h greičiu. Traktoriams ir savaeigėms mašinoms numatytas maksimalus 50 km/h greitis.
Transporto priemonei bus draudžiama sustoti ten, kur ji trukdytų įvažiuoti ar išvažiuoti iš stovėjimo aikštelės, stovėjimo vietos, garažo. Reglamentuotas posūkio signalo rodymas žiedinėje sankryžoje: įvažiuojant – nerodomas, išvažiuojant – rodomas. Maršrutiniam transportui skirtomis eismo juostomis galės naudotis ne tik lengvieji, bet ir visi automobiliai, kuriuose važiuoja 4 ir daugiau eismo dalyvių, jeigu eismo juosta pažymėta raide „A” ir simboliu 4+.
Numatyta, kad nuo 2020 m. automagistralę žymės ir mėlyno fono ženklai, kaip yra kitose ES valstybėse narėse, taip pat bus visiškai atsisakyta žalių kelio ženklų. Pagal Kelio ženklų ir signalų konvencijos nuostatas, kelio ženklai su turistams aktualia informacija turės būti rudo fono.
Vienas iš pakeitimų – padidėjęs leistinas greitis greitkeliuose. Vasaros metu (balandžio 1 d. – spalio 31 d.) greitkeliuose lengvaisiais automobiliais, motociklais ir triračiais leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 120 km/h, žiemos metu (lapkričio 1 – kovo 31 d.) – iki 110 km/h greičiu.
Lietuvos automobilių kelių direkcija per pastaruosius metus skyrė didelį dėmesį eismo sąlygoms gerinti, todėl atsirado galimybė padidinti maksimalų leistiną važiavimo greitį. Tačiau vairuotojams būtina suprasti, kad šis greitis yra maksimalus leistinas, o vairuotojas, atsižvelgdamas į oro sąlygas, kelio būklę ir kitus veiksnius, turi pasirinkti saugų greitį.
Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad šiuo metu valstybinės reikšmės keliuose yra tokie ruožai, kuriuose galioja greitkeliuose nustatyta eismo tvarka:
1. A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda nuo 19 iki 36 km;
2. A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda nuo 39 iki 95 km;
3. A9 Panevėžys–Šiauliai nuo 61,74 iki 72,59 km.

Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas