Gyventojai prašo sugrąžinti mokesčius už atliktą automobilio remontą

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) primena, kad gyventojai vis dar gali susigrąžinti iki 400 eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) jei praėjusiais metais jiems buvo suteiktos būsto, automobilio remonto arba nepilnamečių vaikų priežiūros paslaugos. Tai jie gali padaryti deklaravę pajamas naujojo gyventojų pajamų deklaravimo vedlio pagalba.

Prieš prasidedant pajamų deklaravimui gyventojai pateikė daugiau nei 11 tūkst. pranešimų apie išlaidas (PRC912 forma) norėdami sugrąžinti dalį Gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Deklaravus pajamas šiems gyventojams sugrįš daugiau nei milijonas eurų GPM. Panevėžio ir Utenos apskrityse beveik 700 gyventojų VMI pateikė tūkstantį prašymų, pagal kuriuos, pateikus pajamų deklaracijas, galės susigrąžinti 95 tūkst. eurų pajamų mokesčio. Tie, kurie pranešimų nepateikė, dar gali tai padaryti deklaruodami pajamas.

Norint susigrąžinti iki 400 eurų sumokėto GPM už jiems atliktas būsto remonto, automobilio remonto ar nepilnamečių priežiūros paslaugas tik kvito neužteks – gyventojai VMI turi pateikti skenuotą ar fotografuotą sąskaitą faktūrą, PVM sąskaitą faktūrą ar prekių (paslaugų) pirkimo-pardavimo kvitą (FR0508 forma) su paslaugos gavėjo asmens duomenimis. Taip pat GPM lengvata negalioja už įsigytas ir remonte naudotas medžiagas ar detales.
Daugiausiai prašymų pateikia gyventojai, siekiantys susigrąžinti GPM už automobilio remonto darbus – Panevėžio ir Utenos apskrityse tokių prašymų gauta beveik 700, pagal kuriuos prašoma grąžinti 28 tūkst. eurų.
Primename, jog visos VMI paslaugos teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę 1882 ar pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI. Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojai šiuo metu gali skambinti šiais papildomais telefonų numeriais (8 45) 501137 ir (8 389) 63729, kuriais vienu metu klientus gali konsultuoti 40 Panevėžio AVMI specialistų.

Panevėžio AVMI inf.

 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas