Garbingas apdovanojimas iš Prezidento rankų – ir uteniškiui M. Survilai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius.

„Šiandien mes atsidėkojame tiems, kurie savo nenuilstamu darbu svarbiose visuomenės gyvenimo srityse nusipelnė mūsų dėmesio ir didžiausios pagarbos. Kiekvieno iš Jūsų pavyzdys ir gyvenimo istorija mums yra ir neįkainojama pamoka, ir įkvėpimo šaltinis. Geriau nei bet kas kitas žinote, kiek daug gėrio ir šviesos gali atnešti tiek nauja gera idėja, tiek ir pasiaukojamas kasdienis darbas. Kaip svarbu burti bendraminčius, pelnyti jų pasitikėjimą ir bendromis jėgomis siekti išsikeltų tikslų. Iš Jūsų pastangų, kaip iš gražiausios mozaikos detalių, galiausiai susideda tai, ką gražiausio ir tauriausio turime savo šalyje. Savo žiniomis, patirtimi, moraline laikysena Jūs puošiate ir praturtinate bendrus mūsų namus“, – ceremonijos metu kalbėjo Prezidentas.

Pasak šalies vadovo, daugelis apdovanotųjų ryžtingai ir drąsiai peržengia valstybių sienas, padėdami megzti tvarius tarptautinius taikos, draugystės ir kultūrinių mainų ryšius.

Atskirai Prezidentas paminėjo Vyčio kryžiaus ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi po mirties apdovanotą kino režisierių ir kultūros antropologą, iškilų Lietuvos dokumentinio kino kūrėją Mantą Kvedaravičių. „Ir net didžiausios tragedijos, skaudžiausios netektys, per anksti nutrūkę gyvenimai negali nubraukti to, kas jau buvo pasiekta. Ir nors šiandien su mumis nėra didvyrio mirtimi Ukrainoje kritusio Manto Kvedaravičiaus, jo aistra liudyti tiesą ir siekti teisingumo, tikiu, su mumis liks amžinai“, – sakė šalies vadovas. Mantui Kvedaravičiui skirtą apdovanojimą atsiėmė jo tėvai.

Prezidento dekretu ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi apdovanotas Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba, reikšmingai prisidėjęs stiprinant dvišalius Lietuvos Respublikos ir Ukrainos santykius bei diplomatinėmis priemonėmis telkiant tarptautinę paramą karą išgyvenančiai Ukrainai.

Tarp didelio būrio apdovanotųjų – ir uteniškis Lietuvos gamtininkas, operatorius, režisierius, savo kūryba atveriantis gyvosios gamtos paslaptis, jautriai atskleidžiantis aplink esančios gyvybės įvairovę, besirūpinantis jos išsaugojimu ateities kartoms Mindaugas Survila. Jam Prezidentas įteikė „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.

LR Prezidentūros ir laikraščio „Utenos diena“ inf. Roberto Dačkaus nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas