Duomenų centras: 5 nepagrįsti mitai ir ekspertų įžvalgos

Tiems, kurie kuria internetinį verslą ar virtualioje erdvėje vysto kitus projektus, terminai serverių nuoma ir duomenų centras tikrai nėra svetimi. Vis dėlto, jei tokiame centre neteko lankytis, turbūt būtų sunku paaiškinti, kas tai yra ir kaip viskas veikia. Būtent dėl nepažinimo gajūs tam tikri mitai, kurie iškreipia vaizdą ir neleidžia pažinti itin įdomios ir dinamiškos paslaugos. O kartu ir bendro paveikslo, kaip išties veikia internetinio verslo procesai. Sertifikuoto duomenų centro Rackray specialistai įvardina net 5 populiarius mitus ir dalinasi su šiais susijusiomis įžvalgomis.

Duomenų centrai yra bet kokia patalpa, apstatyta serverių spintomis

Kai nežinoma, kokie griežti reikalavimai taikomi duomenų centrams, nesunku įsivaizduoti bet kokį erdvų pastatą ar patalpą jame, kurioje stovi didelės serverių spintos. Tačiau Rackray specialistai primena – maksimaliai saugiai aplinkai ir fizinės įrangos efektyvumui to toli gražu nepakanka. Ypač tuomet, jei nori būti profesionalus, pasauliniu mastu pripažintus standartus atitinkantis paslaugos teikėjas.

Štai, pavyzdžiui, Rackray duomenų centras neseniai gavo antrąjį iš TIER III sertifikatų. Uptime Institute išduodami dokumentai patvirtina, kad duomenų centre laikomasi aukščiausių kokybės standartų, o pastatas įrengtas ir aprūpintas taip, kad būtų užtikrintas tiek fizinis, tiek virtualus duomenų saugumas. Keli niuansai, kurie leis viską įsivaizduoti geriau – tokiame centre turi būti užtikrintas nuolatinis, nenutrūkstamas energijos tiekimas (dubliuoti arba pertekliniai komponentai), apsauga nuo gaisro, potvynių ir kitų gamtos stichijų, palaikoma specifinė temperatūra ir drėgmės lygis, kt.

Jie gali būti pastatomi bet kur

Dar vienas mitas, susijęs su pirmuoju – kad duomenų centrai gali būti ne tik bet kokie pastatai, bet ir statomi bet kur. Dabar, kai jau žinote, kiek daug komponentų riekia saugios ir efektyvios duomenų centro aplinkos užtikrinimui, sunku įsivaizduoti jį ten, kur sunku užtikrinti nepertraukiamą energijos tiekimą. Turbūt nė nereikia minėti kvalifikuoto personalo, kurio reikia tam, kad centras funkcionuotų ir jo klientai reikalingą informaciją gautų operatyviai.

Duomenų centro lokacija nėra svarbi verslo efektyvumui

Besidairant duomenų centro, jų galima rasti kone kiekviename žemyne. Žinoma, priklausomai nuo profesionalumo lygio ir teikiamų paslaugų, kiekvieno jų kaina skiriasi. Pasigirsta įvairių nuomonių apie centro lokacijos įtaką verslo procesų efektyvumui. Nors yra sakančių, kad kokybiško duomenų centro vieta nėra tokia svarbi, išties apie ją reikėtų pagalvoti nuodugniau.

Jei vykdote veiklą globaliai, galbūt net verta dairytis kelių duomenų centrų skirtingose vietose. Pavyzdžiui, Europoje ir Australijoje ar JAV. Priklausomai nuo teikiamos paslaugos, svarbi elementari komunikacija su specializuoto centro komanda. Žinoma, itin didelis atstumas gali paveikti, pavyzdžiui, interneto svetainės greitį ir pasiekiamumą. Todėl negalima vertinti tik siūlomos kainos, kuri, tikėtina, „nekompensuos“ greičio ar pasiekiamumo trūkumų.

Duomenų centrai aktualūs tik verslams ir neturi nieko bendro su vartotojais

Klaidinga manyti, kad duomenų centrai yra kažkokia neeilinė paslauga, susijusi tik su internetinio verslo atstovais. Rackray specialistai primena, kad mes visi esame stipriai susiję su duomenų centro veikla, tik galbūt to dar nežinome. Nuotraukų talpinimas debesų kompiuterijos aplanke, skambutis draugui, naršymas socialiniuose tinkluose, apsilankymas banko programėlėje, pavedimu atliekami mokesčiai – tokie, atrodytų, visiškai elementarūs ir kasdieniai veiksmai yra susiję su minėtaisiais centrais.

Visi duomenų centrai daro tą patį

Galiausiai, kai kuriems, tiesiogiai nedirbantiems su duomenų centrais, gali pasirodyti, kad visi jie daro tą patį. Vien jau faktas, kad vieni jų – sertifikuoti, o kiti ne, sudaro didelį skirtumą. Kalbant apie siūlomų paslaugų įvairovę, šios taip pat ne visur sutampa. Štai, pavyzdžiui, Rackray duomenų centro komanda teikia ne tik serverių nuomos, bet ir kolokacijos bei sistemų administravimo paslaugą.

Įmonė dirba tiek su įmonėmis, tiek su fiziniais asmenimis. Čia galite patalpinti kelis serverius arba visą jų spintą. Profesionalai siūlo ne tik esminę paslaugą ir papildomus privalumus, bet ir kuria draugišką aplinką, geras vartotojų patirtis. Pavyzdžiui, suteikia klientams 24/7 pagalbą, kuri ypač praverčia valdant serverius savarankiškai.

Panašu, kad duomenų centrai yra lygiai tokia pat paslauga kaip ir kitos. Ji turi unikalius, kokybę nusakančius kriterijus, savitą vertinimo sistemą, standartus, kurių dairytis turėtų profesionalios paslaugos ir aptarnavimo norintys verslai. Taigi, jei ieškote duomenų centro, susisiekite su rinkos specialistais, kurie atsakys į rūpimus klausimus ir padės išsklaidyti dvejones keliančias mintis. Kai kurios jų, pasirodo, gali būti tiesiog atgyvenę mitai.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas