Dujų balionų erai baigiantis ne visi gyventojai nori virti sriubą ant elektrinės viryklės

Tie gyventojai, kurie savo butuose turėjo ar tebeturi dujines virykles ir naudojasi dujų balionais, jau prieš kelerius metus galėjo atsisakyti šio energijos šaltinio ir jį pakeisti elektra ar gamtinėmis dujomis. Už tai yra galimybė gauti finansinę paramą. Tačiau ne visi mūsų rajono gyventojai suskubo pasinaudoti šia galimybe – kai kurie iki šiolei nesukdami galvos maistą gamina ant dujinės viryklės ir net nežada pasiduoti naujovėms.

Kirdeikiškė Janina Bikuvienė nenori keisti dujinės viryklės elektrine, nes baiminasi didesnių sąskaitų už elektrą

Bijo didesnių sąskaitų

Senjorė Janina Bikuvienė kartu su savo vyru Petru gyvena triaukščiame S. Gimžausko g. 7 numeriu pažymėtame daugiabutyje Kirdeikiuose (Saldutiškio sen.). Nuo seno sutuoktinių pora naudojasi dujų balionais ir nieko nežada keisti. Jie įsitikinę – naudoti dujų balionus yra saugu. „Nesąmonės, – ranka numojo moteris. – Iš pensininkų nori išmelžti paskutinius pinigus. Elektra šildomės, viskas ir taip daug kainuoja. Jei pradės bausti, teks keisti, o jei ne – nieko nedarysime. Turime du dujų balionus. Kai baigiasi vienas, pakeičiame kitu. Žiemą virtuvėje pasikūrename pečiuką – čia ir valgyti pasidarome, ir orkaitėje maistą pasišildome, taip pat ir butas įšyla.“

Garbaus amžiaus sutuoktiniai labiausiai baiminasi didelių elektros sąskaitų. „Jau ir taip daug mokame už elektrą. Jei pastatytume elektrinę viryklę, mums ir pensijų neužtektų“, – savo žmonai antrino vyras Petras.

Visą straipsnį skaitykite penktadienio laikraštyje „Utenos diena“.

Autorės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas