Būsimiems gydytojams – geresnės sąlygos likti sveikatos apsaugos sistemoje

Sausio 28 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė patobulino valstybės finansuojamų rezidentūros studijų keitimo tvarką. Nuo šiol asmenys, dėl sveikatos sutrikimų nebegalintys įgyti pasirinktos profesinės kvalifikacijos ir užsiimti atitinkama profesine veikla, rezidentūros studijų programą galės pakeisti neprarasdami valstybės finansavimo dalies.

Pagal anksčiau galiojusią tvarką, studijų programą pakeisti rezidentas galėjo tik pakartotinai stodamas į aukštąją mokyklą.
Norėdamas pakeisti rezidentūros studijų programą, būsimasis medikas ar odontologas turės Sveikatos apsaugos ministerijai pateikti tyrimų išvadomis pagrįstą diagnoze, kad jis negali studijuoti ir dirbti specialybei būtinomis sąlygomis bei nurodyti studijų programą, kurioje studijuoti jis gali. Sveikatos apsaugos ministerija, įvertinusi specialistų poreikį ir aukštųjų mokyklų galimybes, per 10 darbo dienų tokiam asmeniui pateiks siūlymą studijas tęsti jo sveikatos netrikdančioje rezidentūros studijų programoje.
Tokios pat sąlygos įsigalioja ir pasirinkusiems veterinarijos studijų rezidentūrą. Turintys keisti veterinarijos studijų rezidentūros programą prašymą turės pateikti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.
2014 metais į valstybės finansuojamas medicinos, odontologijos ir veterinarinės medicinos rezidentūros studijas priimta daugiau nei 400 studentų. Vieno rezidento rengimas per metus valstybei kainuoja vidutiniškai apie 10 tūkst. eurų.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas