BTA draudimo bendrovės išmokos ūkininkams dėl patirtų nuostolių augo penkiskart

Šylantis klimatas ir drauge su juo kur kas dažniau pasireiškiantys permainingi orai kasmet sukelia vis daugiau nuostolių Lietuvos ūkininkams. Šiemet jų pasėlius niokojo stichinės sausros ir ne kartą kilusios audros bei liūtys su kruša.

Pasak draudimo bendrovės BTA pasėlių draudimo rizikos vertintojo Deivido Juodžio, nuo audrų ir liūčių labiausiai kentėjo kviečiai, rapsai bei pupos.

„Po karštų orų atslinkusios liūtys su smarkiu vėju ir kruša šią vasarą išdaužė bei išguldė nemažai pasėlių visoje Lietuvoje. Bendrovėje didžiausią žalą fiksavome, kai audra išguldė žieminių rapsų ir kviečių lauką – nuostoliai įvertinti 20 tūkst. eurų“, – sakė D. Juodis.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, itin karšta vasara pasižymėjo ne tik permainingais orais, bet ir rekordais – 2021 m. liepa buvo karščiausias mėnuo nuo 1961 m. Dėl šiltėjančio klimato vis dažniau pasireiškia permainingi orai ir netolygus kritulių pasiskirstymas – pasėlius skandina katastrofinės liūtys, kai per keletą valandų iškrenta pusės ar viso mėnesio kritulių norma.

Draudimo bendrovė BTA šiemet užfiksavo kelis kartus daugiau įvykių, susijusių su pasėlių draudimu – žaloms atlyginti išmokėta per 150 tūkst. eurų, rezervuota dar 50 tūkst.

„Lietuvoje pasėlių draudimas sulaukia vis didesnio ūkininkų susidomėjimo, juo labiau kad augalininkystė yra laikoma viena rizikingiausių ūkio šakų. Šiemet vien per pavasario sėją sudarėme apie 20 proc. daugiau pasėlių draudimo sutarčių nei pernai per visus metus ir jau dabar matome, kad ūkininkams skirtos draudimo išmokos viršys praėjusių metų išmokėtą sumą beveik penkis kartus. Augančią išmokų sumą lemia ne tik didėjantys draudžiamų pasėlių plotai, bet ir gausiai patiriamos žalos“, – teigė D. Juodis.

Drausti pasėlius ir mažinti galimus nuostolius šalies ūkininkai yra skatinami finansinėmis priemonėmis, iki 70 proc. draudimo įmokų kompensuojama iš Europos Sąjungos lėšų, o iki 50 proc. – iš valstybės biudžeto.

Draudimo bendrovė BTA ūkininkams siūlo pasirūpinti visapusiška savo apsauga, ne tik pasėlių, bet ir turto, technikos, gyvūnų, savo pačių saugumu.

Kviečiame apsilankyti artimiausioje BTA draudimo atstovybėje arba skambinti tel. (8 5) 260 0600 – suteiksime išsamią bei suprantamą informaciją apie šias draudimo rūšis bei išskirtinį pasiūlymą tik Jums.

BTA inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas