Aplinkos teršėjams ateina negailestingas metas

Pastaruoju metu netrūksta ekologinių nelaimių Lietuvoje – šalį sudrebino gaisras Alytuje, „Grigeo“ skandalas. Reaguodamas į tai LR Seimas sugriežtino verslo atsakomybę už taršą.

Seimas po svarstymo pritarė Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pataisų projektui, kuriuo siekiama aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams suteikti tinkamus įrankius reaguoti į pažeidimų atvejus.

Projektu tobulinami privalomųjų nurodymų, kuriais, reikalui esant, gali būti stabdoma ir asmens veikla, davimo kriterijai ir procedūros, suteikiančios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams galimybę tokias veikas nutraukti.
Pasak Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nario Pauliaus Saudargo, yra svarbūs du aspektai – bausmės didumas ir neišvengiamumas ir kaltųjų nustatymo operatyvumas: „Šiuo atveju įstatymas tikrai stiprina šiuos du aspektus ir tada, kai nusikaltėlis žinos, kad bausmė yra didelė, neišvengiama ir jį operatyviai gali pagauti, tai veikia labai stipriai prevenciškai.”
Parlamentaro nuomone, Lietuvoje turėtų būti pradėta taikyti ir įmonės veiklos stabdymo sankcija.
„Aš suprantu, kad tai skausminga. Tai susiję su daug pinigų, tačiau jeigu verslas užsiima tokiais nešvariais aplinkkeliais, jis turėtų pats skaičiuoti rizikas, skaičiuoti, kad gal neapsimoka, jei dėl tokios veiklos tavo įmonė bus tiesiog uždaryta ir tau teks ką nors su tuo daryti”, – pritarti projektui ragino P. Saudargas.
Projekte nauju straipsniu reglamentuojamas valstybinių laboratorinių aplinkos tyrimų ir kitų aplinkos apsaugos valstybinei kontrolei reikalingų tyrimų ir matavimų organizavimas ir vykdymas, siekiant sudaryti galimybes efektyviau vykdyti aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, mažinti naštą aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės procese aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę vykdančiai institucijai, taip pat įgyvendinant principą „teršėjas moka”.
Svarstomame teisės akte numatoma įtvirtinti, kad kai esant arba atsiradus žalai aplinkai atsakingi asmenys nevykdo ar netinkamai vykdo aplinkos atkūrimo priemones, duodamas privalomasis nurodymas vykdyti ar tinkamai vykdyti aplinkos atkūrimo priemones.
Projektui po svarstymo vieningai pritarė 89 balsavime dalyvavę Seimo nariai.

Seimo ir laikraščio „Utenos diena” inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas