Apdovanoti geriausieji Utenos apskrityje

Baigiantis 2007–2013-ųjų metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos finansavimo laikotarpiui, Ūkio ministerija inicijavo geriausių Europos Sąjungos lėšomis pasinaudojusių projektų rinkimus kiekviename Lietuvos regione – dešimtyje šalies apskričių. Kai kuriose apskrityse jau vyko geriausių projektų vykdytojų apdovanojimai, o vakar vakare Utenos daugiafunkciame sporto centre buvo įvertinti Utenos krašto nominantai.

Nuo lapkričio 17 d. iki lapkričio 26 d. internete buvo kviečiama balsuoti už favoritus. Taip išrinkti patys geriausi projektai ir jų vykdytojai, kuriuos Ūkio ministerija apdovanojo specialiais prizais.
Šalyje į geriausių projektų titulą iš viso pretendavo daugiau nei pusantro šimto projektų. Utenos apskrityje Ūkio ministerijos administruojamose srityse šiame konkurse verslo, turizmo ir energetikos kategorijose dalyvavo 11 projektų, apdovanoti – keturi. Nugalėtojai išrinkti balsavimo specialioje interneto rubrikoje metu. Per dešimt balsavimo dienų projektai Utenos apskrityje surinko iš viso per 400 balsų, gerokai daugiau nei kituose regionuose.
Kviestinius renginio svečius, Utenos apskrities savivaldybių atstovus ir projektų vykdytojus sveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, į renginį atvykęs VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūros prie Ūkio ministerijos Projektų valdymo departamento direktoriaus pavaduotojas Ignas Paukštys.
Net trys iš keturių nominacijos liko Utenoje. Verslo kategorijoje geriausiu pripažintas projektas „AB „Utenos trikotažas” eksporto plėtra”. Projekto tikslas buvo ieškoti naujų eksporto rinkų bei didinti užimamą rinkos dalį esamose eksporto rinkose. Projektas prisidėjo ne tik prie įmonės finansinių bei ekonominių rodiklių augimo, bet ir prie Lietuvos pramonės įmonių sukuriamos pridėtinės vertės augimo bei įvaizdžio užsienio šalyse gerinimo. Atsiimdama apdovanojimą „Utenos trikotažo” pardavimų direktorė Jolanta Streižienė patikino, kad šis projektas paskatino dar labiau plėsti trikotažo gaminių eksportą.
Mokslinių tyrimų ir technologinėje plėtros kategorijoje dalyvavo tik dvi Utenos apskrities įmonės. Nugalėtoja tapo UAB „Umaras”, kaip moderni polietileno perdirbimo įmonė, gaminanti apie 300 rūšių įvairios paskirties polietileno plėveles. Projekto tikslas (finansavimui įmonės ir Europos Sąjungos lėšų skirta per 1,3 mln. Lt) buvo sukurti keturis naujus polietileno gaminių prototipus. Produktai skirti Lietuvos ir užsienio verslo įmonėms. Nugalėtojo žymenį atsiėmė įmonės Finansų ir ekonomikos direktorius Gediminas Ambraška.
Turizmo srityje dalyvavo Molėtų, Zarasų ir Anykščių savivaldybėse vykdyti projektai. Nugalėtojais pripažinti anykštėnai. Projektas „Viešosios turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatingumo infrastruktūros plėtra Šventosios upės kairiajame krante Anykščių mieste”, kurio vykdytojas Anykščių rajono savivaldybės administracija buvo įvertintas geriausiai. Jo vertė per 6 mln. Lt. Apdovanojimą atsiimdamas Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius susirinkusiems į apdovanojimų ceremoniją ir kitų savivaldybių atstovams aiškino, jog šio projekto tikslas buvo sukurti unikalią ir analogų neturinčią viešojo turizmo infrastruktūrą šalyje. Įgyvendinus šį projektą buvo įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas, atokvėpio, apžvalgos, sustojimo aikštelės, prieplaukos, sutvarkyti seni ir įrengti nauji paplūdimiai Šventosios upės pakrantėje, įrengtas poilsio parkas.
Energetikos kategorijoje dalyvavo du Utenos ir vienas Anykščių rajonų savivaldybių projektai. Geriausio įvertinimo susilaukė Utenos Aukštakalnio pradinės mokyklos pastato rekonstravimo projektas, kuriam prireikė net 3,6 mln. Lt. Projekte buvo numatyta ne tik didinti energijos vartojimo efektyvumą pastate, kartu gerinant pastato būklę, bet ir sukurti saugią ir sveiką mokymosi bei darbo aplinką. Po šio rekonstrukcijos planuojama sutaupyti 263,4 MWh šilumos energijos per metus. Įvertinimą atsiėmęs Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas sakė, jog vienas iš daugelio Utenos rajone ir mieste įvykdytų projektų, kurie jau yra gavę ne vieną įvertinimą, o šis ypatingas dar ir tuo, kad mokyklos pastatas tikrai buvo prastos būklės, todėl įvykdžius projektą visas mokyklos bendruomenės gyvenimas žymiai pagerėjo. Anot jo, rajono mokyklos jau visos renovuotos, beliko tik užbaigti paskutinį infrastruktūros kūrimo šalia mokyklų projektą, šiuo metu vykdomą „Saulės” gimnazijos teritorijoje, kurioje bus sutvarkytas jau trečias Utenoje sporto stadionas.
Projektų vykdytojai pripažino, jog 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos finansavimo laikotarpis buvo kupinas iššūkių, tačiau jam baigiantis malonu apžvelgti jau įgyvendintus projektus ir pasidžiaugti jų rezultatais bei nauda visuomenei.

Autoriaus nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas