Akcijos „Lydeka 2021“ reidai vykdomi ir Utenos rajone

Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos pareigūnai, vykdydami akciją „Lydeka 2021“, suorganizavo žvejybos kontrolės reidą Utenos rajone ir patikrino Molėtų bei Švenčionių rajonų ežerus. Aplinkosaugininkai primena, kad lydekos – gėlųjų vandenų sanitarės – vertingos žuvys, tad neršto metu jas saugoti ypač svarbu.

„Aplinkosauginių reidų tikslas – ne protokolų skaičius ir baudos, o prevencija. Mums svarbu, kad žvejybos kultūra Lietuvoje augtų ir kartu mažėtų pažeidimų. Todėl prašom visų žvejų mėgėjų šiek tiek luktelėti, kol žuvys išnerš ir vėl bus galima lydekauti. Juo labiau kad žvejai mėgėjai žino – po neršto lydekos būna alkanos, tad laimikis labiau džiugina“, – sakė departamento direktorė Olga Vėbrienė.

Tam, kad lydekų ištekliai atsinaujintų, jos ne tik ypač saugomos neršto metu, bet, dirbtinai išnaršinus, mailiumi įžuvinami vandens telkiniai.

Šių vertingų žuvų populiacijos žvejybos draudimas nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. taikomas tiek žvejams mėgėjams, tiek verslininkams. Šiuo laikotarpiu draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę.

Nuo akcijos „Lydeka“ pradžios vasario 1 d. aplinkosaugininkai jau patikrino kiek per 4 000 žvejų mėgėjų, paėmė 140 žvejybos įrankių (tinklų, šakotinių, skritulių, grąžtų, meškerių ir kt.), apskaičiuota žala aplinkai – 7 756 eurai.

Už neteisėtą lydekų žvejybą gresia baudos nuo 120 eurų iki 300 eurų su nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.

Taip pat tektų atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – 240 eurus už kiekvieną draudžiamu metu sužvejotą lydeką.

Lydeką sugavus gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose, žala skaičiuojama taikant trigubą žalos apskaičiavimo įkainį.

Aplinkos apsaugos departamento inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas