Utenoje platinti nelegalūs augalų apsaugos produktai

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, reaguodama į gautą informaciją apie prekybą nelegaliais augalų apsaugos produktais, sėkmingai užkardė šios veiklos nelegalius atvejus Utenoje ir Ukmergėje.

Patikrinimo metu parduotuvėje, turinčioje leidimą platinti augalų apsaugos produktus, buvo rasta Lietuvoje neregistruotų augalų apsaugos produktų su rusiškomis, ukrainietiškomis etiketėmis („Ataka“, „Operkot“ ir pan.), rastas ir lietuvių kalba paženklintas augalų apsaugos produktas „Actara“. Šis produktas uždraustas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Taip pat aptikti neteisėtai perpakuoti ir reikalavimų neatitinkantys augalų apsaugos produktai „Mospilan“,„Signum“, „Titus“, „Effector“.

Atkreiptinas dėmesys, kad augalų apsaugos produktai negali būti platinami perpakuoti į mažesnes plastikines pakuotes su pridėtine (atspausdinta) informacija apie produktą ir jo naudojimą. Visi legalūs augalų apsaugos produktai turi būti platinami originaliose, sandariose pakuotėse.

„Pastarieji atvejai, kuomet buvo nustatyta nelegali augalų apsaugos produktų veikla įmonėse, turinčiose leidimą prekiauti augalų apsaugos produktais, kelia nuogąstavimų dėl tokio neatsakingo požiūrio į vykdomą veiklą“, – sakė Valstybinės augalininkystės tarnybos direktorius Jurij Kornijenko.

Augalininkystės tarnyba dar kartą primena, kad mūsų šalyje platinti, saugoti, naudoti ir įvežti galima tik Lietuvoje registruotus produktus, nesilaikant reikalavimų gresia administracinė atsakomybė.

Asmenims už Lietuvoje neregistruotų augalų apsaugos produktų platinimą taikomos baudos nuo 2 100 iki 2 500 eurų. Juridinių asmenų vadovai ar kiti atsakingi asmenys baudžiami bauda nuo 2 300 iki 2 700 eurų. Naudojantiems nelegalius augalų apsaugos produktus asmenis taikomos baudos nuo 900 iki 1 300, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1 100 iki 1 500 eurų.

Pastebėję galimai neteisėtą veiklą, susijusią su augalų apsaugos ar tręšiamųjų produktų prekyba, reklamavimu, saugojimu, naudojimu ir (ar) įvežimu nedelskite – praneškite el. paštu info@vatzum.lt, Pasitikėjimo linijos tel. +370 5 270 8080 arba Augalininkystės tarnybos Agrochemijos skyriui tel. +370 5 275 4182.

Valstybinės augalininkystės tarnybos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas