„Utenos trikotažas“ šturmuos naujas rinkas
Verslas„Utenos trikotažas“ šturmuos naujas rinkas
2016 vasario 10, Trečiadienis 09:50

„Utenos trikotažas“ šturmuos naujas rinkas

AB „Utenos trikotažas" generalinis direktorius Eimundas Mačiulis ir Apdailos cecho vadovė Vaida Leleivienė didžiuojasi pirmąja Baltijos šalyse skaitmeninio marginimo linijaAB „Utenos trikotažas" generalinis direktorius Eimundas Mačiulis ir Apdailos cecho vadovė Vaida Leleivienė didžiuojasi pirmąja Baltijos šalyse skaitmeninio marginimo linija
 • Neringa JONAVIČIENĖ
 • 12 foto, video
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Prieš penkis mėnesius vienam didžiausių Vidurio Europoje trikotažo gamintojų AB „Utenos trikotažas" vadovauti pradėjęs generalinis direktorius Eimundas Mačiulis jau planuoja įmonės plėtrą tarptautinėse rinkose, kurias užkariauti sieks ne tik puikiai vertinama kokybiška produkcija, bet ir nauju gamyklos prekės ženklu.

Ambicingi planai

Naujasis „Utenos trikotažo" vadovas, įgijęs darbo su užsienio partneriais patirties ne vienus metus dirbdamas vadybinį ir vadovaujamąjį darbą, neslepia ambicijų „Utenos trikotažą" ir mūsų miesto vardą išgarsinti tarptautinėse rinkose. „Iki šiol rūpinausi užsienio gamintojų naujausių produktų tiekimu į Lietuvos rinką, tačiau pakviestas vadovauti „Utenos trikotažui" turiu galimybę plėsti mūsų gaminamos produkcijos tiekimą svetur, – sakė jis. – 400 tūkst. eurų į naują technologiją investavęs „Utenos trikotažas" tarptautinėms rinkoms pristatė naują prekės ženklą, kuris turi tapti atpažįstamas net tolimoje Japonijoje."
E. Mačiulis pastebėjo, kad AB „Utenos trikotažas", nors kitais metais švęs pusės amžiaus veiklos jubiliejų, yra inovatyvi įmonė, pasirinkusi nelengvą ir ilgalaikę strategiją – gaminti ne pigią prekę ir stengtis konkuruoti su kinais, o kokybišką, aukštą pridėtinę vertę turintį gaminį.
Šiuo metu įmonės metinė apyvarta yra 16 mln. eurų – net 90 proc. sudaro paslaugų pardavimas užsakovams, daugiausia – iš užsienio šalių, kiti 10 proc. – pačios įmonės sukurta, pagaminta ir stacionariose bei elektroninėse „Utenos trikotažo" ir ABOUT parduotuvėse parduodama produkcija.
Bendrovėje yra kuriamos progresyvios, naujų technologijų medžiagos, naudojamos tiek savo, tiek užsakovų gaminiams. „Utenos trikotažo" įmonė pripažįstama kaip vienas inovatyviausių gamintojų regione: jos inovacijų padalinyje kasmet sukuriama iki 50 naujų trikotažo medžiagų, nuolat investuojama į naujas technologijas, todėl gamybos inovatyvumas yra vienas svarbiausių bendrovės konkurencinių pranašumų.

Nuo siūlo iki parduotuvės

E. Mačiulis sakė, kad jam didžiulį įspūdį paliko tai, jog AB „Utenos trikotažas" yra viena iš nedaugelio tekstilės įmonių, turinti vertikaliai integruotą gamybos ciklą ir galinti klientams pasiūlyti visą paslaugų spektrą – nuo verpalų ir norimų medžiagų gamybos iki galutinio produkto.
Bendrovė drabužius siuva garsiems pasaulio prekių ženklams, šių gaminių galima rasti didžiuosiuose mūsų šalies prekybos centruose, o pastaruoju metu pradėjo aktyviai plėtoti naują verslo kryptį – medžiagų gamybą bei pardavimą. Įmonės medžiagų bibliotekoje šiuo metu yra daugiau nei 6 000 skirtingų medžiagų, kurios gali būti pagamintos gamykloje. Kelis šimtus jų per pastaruosius metus sukūrė „Utenos trikotažo" technologai.
Per metus įmonėje pagaminama daugiau nei 9 mln. metrų medžiagų ir 3 mln. vienetų drabužių. 90 proc. įmonės produkcijos eksportuojama – daugiausia į Vokietiją, Austriją, Švediją ir Šveicariją.
Vartotojai jau spėjo įvertinti inovatyvų baltišką apatinio trikotažo prekės ženklą ABOUT, jungiantį gaminius iš Silver PLUS, Bees WAX, Aloe VERA ir kitų naujos kartos audinių. „Mūsų tikslas – ABOUT gaminių pardavimus išplėsti Amerikos, Anglijos, Japonijos, Singapūro rinkose, kad įmonės apyvarta iš savo kuriamų ir parduodamų gaminių būtų ne mažesnė nei iš užsakomosios prekybos ir paslaugų, – planus atskleidė E. Mačiulis. – Tokia veikla būtų stabilesnė, o kad pasiektume užsibrėžtų tikslų, turime prasimušti į užsienio rinkas." Pasak jo, planuojama „Utenos trikotažo" gaminių plėtra ir į artimą užsienį – kaimynines Latvijos bei Estijos rinkas, kuriose kokybiškų uteniškių gaminamų produktų šiuo metu įsigyti neįmanoma, bei naujų parduotuvių įkūrimas savo šalyje.

Nauji prekių ženklai

Ambicingi planai paskatino ir naujų prekės ženklų kūrimą. Kaip paaiškino E. Mačiulis, jie bus skirtingi įmonės gaminamiems produktams ir paslaugų užsakovams. Nuo šiol „Utenos trikotažas" užsakovams bus pristatomas kaip Customized jersey specialist (į klientus orientuotas trikotažo specialistas).
Atnaujintas ženklas žymės ir įmonės sukurtą bei pagamintą produkciją. Lietuvos rinkoje puikiai atpažįstamo trikotažinių drabužių visai šeimai prekės ženklo „Utenos trikotažas" koncepcija šiuo metu taip pat yra atnaujinama, ją viešai pristatyti bendrovė numato antrame šių metų pusmetyje.
„Apie 90 proc. mūsų įmonės produkcijos – tiek drabužių, tiek ir naujų medžiagų – yra eksportuojama. Todėl siekėme atskirti gamyklos prekės ženklą nuo mažmeninėje prekyboje esančių „Utenos trikotažo" drabužių prekės ženklo, – aiškino E. Mačiulis. – Kurdami naują gamyklos prekės ženklo koncepciją išanalizavome tekstilės pramonės vystymosi tendencijas, konkurentų Europoje siūlomas paslaugas, klientų poreikius ir apibrėžėme savo svarbiausius privalumus – maksimalią orientaciją į klientą ir inovacijų komercializavimą."
Naujajame „Utenos trikotažo" gamyklos prekės ženkle, siekiant pagerinti jo įsimenamumą tarptautinėse rinkose, išryškintas žodis „Utenos". Logotipui ir firminiam stiliui parinktas greipfruto ir geltonos spalvos derinys atspindi atsinaujinimą ir inovacijas.

Įsigijo modernią įrangą

„Utenos trikotažas" tapo pirmąja Baltijos šalyse tekstilės įmone, kurioje 2015 m. pabaigoje pradėjo veikti ištisinio skaitmeninio marginimo įranga. Vieno iš dviejų garsiausių pasaulyje gamintojų gamybos linija leidžia ant natūralių pluoštų perkelti itin ryškius bei smulkius vaizdus, net fotografijas, ir išsaugo ypatingą medžiagos minkštumą. Į skaitmeninio marginimo liniją, kurią sudaro marginimo įrenginys ir brandintuvas, „Utenos trikotažas" investavo 400 tūkst. eurų.
„Marginimas, ypač vasaros drabužių kolekcijų, sparčiai populiarėja, klientai ieško išskirtinių raštų savo naujoms kolekcijoms, tad nauja įranga leis pasiūlyti kiekvienam užsakovui tiek marginimo variantų, kiek jis pageidaus, o raštus galėsime keisti kas kelis medžiagos ritinio metrus. Naujoji įranga padės padidinti pardavimus bei atvers naujas galimybes kuriant inovatyvius sprendimus klientams", – naujosios įrangos privalumus pristatė „Utenos trikotažo" technologijų ir inovacijų skyriaus vadovė Inga Prievelienė.
E. Mačiulis įsitikinęs, kad, pavykus įgyvendinti įmonės siekius, bus visame pasaulyje garsinamas Utenos vardas, apčiuopiamą naudą pajus per 700 gamyklos darbuotojų, tai ekonomiškai sustiprins visą mūsų miestą ir net šalį.

Vytauto Ridiko nuotr.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image _IMG2980.JPG
 • Click to enlarge image _IMG2983.JPG
 • Click to enlarge image _IMG2992.JPG
 • Click to enlarge image _IMG2995.JPG
 • Click to enlarge image _IMG2999.JPG
 • Click to enlarge image _IMG3006.JPG
 • Click to enlarge image _IMG3007.JPG
 • Click to enlarge image _IMG3010.JPG
 • Click to enlarge image _IMG3027.JPG
 • Click to enlarge image _IMG3028.JPG
 • Click to enlarge image _IMG3032.JPG
 • Click to enlarge image _IMG3033.JPG
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • „Utenos trikotažas“ imasi miesto bitininkystės – ant savo stogo įkurdino bičių šeimas

  Siekiant prisidėti prie pasaulyje nykstančių bičių išsaugojimo, „Utenos trikotažas“ prisijungė prie SBA grupės iniciatyvos ir savo teritorijoje apgyvendino dvi bičių šeimas. Bitės įkurdintos ant vieno iš įmonės pastatų stogo.

 • Socialinės atsakomybės standartas „Utenos trikotaže“ užtikrina etiškos darbdavystės praktiką

  Kovo 1 dieną „Utenos trikotažui“ suteiktas socialinės atsakomybės SA8000:2014 sertifikatas. Naujausios standarto versijos sertifikatu gali didžiuotis vos aštuonios Lietuvos įmonės ir tik dvi iš jų veiklą vykdo tekstilės srityje. Šis socialinės atsakomybės standartas „Utenos trikotažui“ nėra naujiena – dar 2006 metais bendrovei pirmajai šalyje buvo suteiktas šis reikšmingas tarptautinis socialinės atsakomybės įrodymas.

 • Paryžiuje pristatys uteniškių gaminius iš sojos medžiagos

  Šią savaitę Paryžiuje prasidėjusi moterų mados savaitė į šį miestą du kartus per metus sukviečia įtakingiausius mados kūrėjus, mados verslo atstovus ir ryškiausius mados gerbėjus iš viso pasaulio. Bendrovės „Utenos trikotažas“ valdomo prekių ženklo „About“ komanda taip pat ruošiasi vykti į Europos mados sostinę ir ten pristatyti pasaulyje dar retai sutinkamą naujovę – gaminius iš sojos medžiagos.

 • Utenoje atsinaujino „Utenos trikotažo“ parduotuvė: pirkėjams siūlomos ir medžiagos

  Daugiau nei 20 metų veikianti „Utenos trikotažo“ parduotuvė nuo šiol lankytojus pasitinka atsinaujinusi – ji tapo erdvesne, todėl pirkėjams bus siūlomas platesnis produkcijos asortimentas. Parduotuvės naujiena – prekyba kokybiškomis „Utenos trikotažo“ pagamintomis medžiagomis.

 • „Utenos trikotažo“ įmonių grupės pelnas augo beveik trigubai

  AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupė per šių metų pirmąjį pusmetį uždirbo 0,6 mln. Eur ikimokestinio pelno, pardavimus augino 26,1 proc.
  Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas" per pirmąjį šių metų pusmetį pardavė produkcijos ir suteikė paslaugų už 14,6 mln. Eur, t. y. 26,1 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2017 metais. Bendrovės „Utenos trikotažas" pajamos pirmąjį 2018 m. pusmetį siekė 13,0 mln. Eur, lyginant su tuo pačiu metu pernai, jos augo 32,3 proc.

 • AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupės eksportas augo beveik 10 procentų

  Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas“ per pirmus tris 2017 m. ketvirčius eksporto apimtis išaugino 9,7 proc., t. y., iki 14,3 mln. eurų. Įmonių grupė eksportavo net 77,1 proc. pagaminamos produkcijos, o didžiausia Lietuvoje pagamintos produkcijos paklausa fiksuojama Skandinavijos regione.

 • AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupė per pirmąjį metų pusmetį uždirbo 191 tūkst. Eur ikimokestinio pelno

  Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas" per 2017 m. pirmąjį pusmetį uždirbo 191 tūkst. Eur pelno iki mokesčių. Tai yra 13,7 proc. daugiau nei atitinkamu laikotarpiu prieš metus. Įmonių grupės EBITDA per pirmuosius šešis 2017 m. mėnesius sudarė 682 tūkst. Eur ir, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2016 m., keitėsi nežymiai. „Utenos trikotažo" įmonių grupei priklauso bendrovės „Utenos trikotažas", „Šatrija", „Gotija" ir „Mrija" (Ukraina), įmonių grupė yra SBA koncerno dalis.

 • Bendrovė „Utenos trikotažas“ investuoja ne tik į gamybos technologijas, bet ir į darbuotojus

  Utenoje veikianti ir Lietuvos vardą pasauliniu mastu garsinanti bendrovė „Utenos trikotažas" šiemet mini 50 metų veiklos jubiliejų. Pusamžio slenkstį tekstilės gamintoja žengia fiksuodama nuoseklų augimą ir planuoja, kad 2017 metai taip pat bus sėkmingi. Apie teigiamus pokyčius ir ateities perspektyvas pasakojo „Utenos trikotažo" generalinis direktorius Algirdas Šabūnas.

 • AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupė uždirbo 1,2 mln. Eur pelno iki mokesčių

  Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas" 2016 metais uždirbo 1,2 mln. Eur pelno iki mokesčių. 2015 metais grupė patyrė 0,3 mln. Eur ikimokestinių nuostolių. Įmonių grupės EBITDA 2016 m. sudarė 2,2 mln. Eur, kai 2015 metais EBITDA siekė 1,0 mln. Eur. „Utenos trikotažo" įmonių grupei priklauso bendrovės „Utenos trikotažas", „Šatrija", „Gotija" ir „Mrija" (Ukraina), įmonių grupė yra SBA koncerno dalis.

 • AB „Utenos trikotažas“: įmonių grupės veiklos pelnas augo tris kartus

  Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas" per pirmus tris 2016 m. ketvirčius uždirbo 994 tūkst. Eur veiklos pelno. Tai yra tris kartus daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Grupės pelnas prieš apmokestinimą sudarė 820 tūkst. Eur, tuo pačiu metu 2015 m. buvo fiksuojamas 76 tūkst. Eur nuostolis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7480
Vakar apsilankė:6450
Šią savaitę apsilankė:26971
Šį mėnesį apsilankė:163521
Viso (nuo 2015-02-16):10451184
Šiuo metu naršo:
95
2019-06-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!