Uteniškėms LKF taurės titulo apginti nepavyko
SportasUteniškėms LKF taurės titulo apginti nepavyko
2016 vasario 15, Pirmadienis 11:37

• 34 foto, video

Savaitgalį Utenos daugiafunkciame sporto centre vykusiame Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyre „Utenos" komandai nepavyko apginti praėjusiais metais iškovoto LKF taurės nugalėtojų titulo. Uteniškės savoje aikštėje tik baigiantis susitikimui 69:79 (11:13, 23:16, 17:21, 18:29) nusileido Marijampolės „Sūduvai" ir pasidabino sidabro medaliais.

Kaip ir dera finalui, susitikimas prasidėjo nervingai – prabėgus 2 minutėms 4:0 pirmavo „Utena". Netrukus „Sūduva" išjudino savo puolimą ir išsiveržė į priekį (7:6), o ketvirčiui artėjant į pabaigą persvarą padidino – 11:6. Per likusį laiką geriau sužaidė šeimininkės, kurios po dešimties žaidimo minučių turėjo 2 taškų deficitą – 11:13.
Antrąjį ketvirtį viešnios pradėjo tolimu metimu – 16:11. Čia pat uteniškės pasivijo varžoves – 18:18. 16-ąją minutę „Utena" surengė dvi sėkmingas atakas iš eilės bei išsiveržė į priekį – 25:24. Nors marijampolietės po Lauros Svarytės tritaškio vėl alsavo varžovėms į nugaras (28:29), Alfredo Vainausko auklėtinės paskutines dvi minutes sužaidė tiksliau ir įpusėjus rungtynėms turėjo 5 taškų pranašumą – 34:29.
Po ilgosios pertraukos Iveta Šalkauskė šovė iš toli (32:34), tačiau „Utena" atsakė atkarpa 6:0 – 40:32. Netrukus „Sūduva" atsigavo po šalto dušo ir 28-ąją minutę rezultatas jau buvo lygus – 44:44. Maža to, netrukus LMKL vicečempionės ir pirmavo (50:48), bet Gintarė Mažionytė paskutinę sekundę pataikė tritaškį, taip leisdama savo ekipai būti pirmaujančiame vaidmenyje – 51:50.
Ketvirtajame kėlinyje užvirė kova taškas į tašką ir po kiekvieno sėkmingo metimo rezultatas arba tapdavo lygus, arba kažkuri komanda minimaliai išsiverždavo į priekį. Vis dėlto uteniškės po Marinos Solopovos tritaškio atitrūko – 65:60. Rimvydas Samulėnas paprašė pasitarimo ir tai davė vaisių, kadangi „Sūduva" atsakė spurtu 8:2 bei susigrąžino iniciatyvą – 68:67. Nors A. Vainauskas paprašė minutės pertraukėlės, ji nepadėjo, kadangi „Sūduva" pridėjo dar 7 taškus be atsako (75:67) ir likus žaisti vos kiek daugiau nei minutę pradėjo švęsti pergalę.
Kaip portalui udiena.lt sakė „Utenos" komandos kapitonė Rima Valentienė, rungtynių pabaigoje merginos prastai gynėsi, todėl ir pralaimėjo.
„Utenos" komandoje rezultatyviausiai žaidė G. Mažionytė, į priešininkių krepšį įmetusi 19 taškų, 15 pataikė M. Solopova, 13 – Ieva Šimkutė.
„Sūduvos" ekipoje rezultatyviausia buvo komandos centras I. Šalkauskė – 24 taškai, 19 – L. Svarytė, 12 – Neringa Skadaitė.
Nugalėtojoms medalius ir pagrindinį turnyro trofėjų įteikė Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis. Uteniškes ir marijampolietes krepšininkes sveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas ir Seimo narė Milda Petrauskienė. Pastarieji sveikino ir naudingiausią „Utenos" komandos žaidėją I. Šimkutę. „Sūduvos" ekipoje geriausia žaidėja buvo pripažinta I. Šalkauskė. Jai prizą įteikė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Laikraščio „Utenos diena" ir BC Utena inf.

Augusto Didžgalvio ir Vytauto Ridiko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

• Pradinukes pradžiugino krepšininkės

Lietuvos moterų krepšinio lyga (LMKL), kaip socialiai atsakinga organizacija, nuo šio sezono pradeda vykdyti naują projektą „Tapk krepšinio žvaigžde", kurio tikslas yra paskatinti daugiau mergaičių rinktis krepšinio treniruotes bei padėti joms tapti profesionaliomis žaidėjomis. Rugsėjo 15 dieną, ketvirtadienį, Utenos ugdymo įstaigų pradinukes savo apsilankymu pradžiugino projekto ambasadore tapusi viena tituluočiausių Lietuvos krepšininkių Rima Valentienė, kurią į ugdymo įstaigas atlydėjo buvusios komandos draugės bei mergaičių krepšinio trenerė.

• Utena lieka be moterų krepšinio komandos

Dėl finansinių problemų savo veiklą sustabdė „Utenos" moterų krepšinio klubas, kuriame žaidusios profesionalios žaidėjos iki šiol sėkmingai skynė pergales: praėjusį sezoną uteniškės pasipuošė Lietuvos krepšinio federacijos taurės sidabro medaliais.
    Apie tai, kad Utena lieka be moterų krepšinio, laikraštį informavo buvęs „Utenos" moterų krepšinio klubo direktorius Rolandas Jarutis, kuris sakė suprantantis, jog Utenai išlaikyti tris profesionalias komandas yra išties finansiškai sudėtinga, ir dėl to nieko kaltinti nereikia.

• „Utenos“ komandos lyderė M. Solopova kelia sparnus į Čekiją

Praėjusį sezoną krepšinio klubo „Utena" komandos lydere buvusi Marina Solopova vėl keliauja rungtyniauti svetur.
    26 metų 181 cm ūgio įžaidėja pasirašė sutartį su Brno „Valosun" ekipa, kuri Čekijos pirmenybėse užėmė penktąją vietą.

• „Utenos“ šturmą atlaikiusi „Kibirkštis“ – per žingsnį nuo LMKL bronzos

Antrąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) mažajame finale pasiekė namuose žaidusi Vilniaus „Kibirkšties" komanda, kuri 63:58 (14:15, 20:13, 14:8, 15:22) palaužė „Utenos" ekipą ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja jau 2:0.

• „Kibirkštis" palaužė „Utenos“ klubą

Dramatiška pergale Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) mažojo finalo seriją pradėjo išvykoje žaidusi Vilniaus „Kibirkšties" ekipa, kuri 69:68 (18:17, 18:14, 15:24, 18:13) palaužė „Utenos" klubą.

• Lietuvos moterų krepšinio lygoje – didžiausia ir netikėta staigmena

Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) – didžiausia ir netikėta staigmena. Lemiamame pusfinalio mūšyje, kuris vyko balandžio 5 dieną Utenoje, Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos" svečiuose 62:59 (20:15, 16:16, 14:16, 12:12) nugalėjo titulą ginančią „Uteną" ir eliminavo čempiones iš tolimesnės kovos laimėdamos seriją 2:1.

• Fantastiškoje pusfinalio dramoje – „Utenos“ pergalė paskutinę sekundę

Itin dramatišką pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pusfinalyje pasiekė „Utenos" komanda, kuri namuose 65:64(20:15, 15:24, 12:8, 18:17) palaužė Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų" ekipą ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį.

• M. Solopovos vedama „Utena“ laimėjo lyderių mūšį ir tapo reguliaraus sezono nugalėtoja

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) lemiamose reguliaraus sezono rungtynėse, vykusiose kovo 15 dieną, „Utenos" komanda namuose 66:54 (22:14, 14:13, 12:10, 18:17) pranoko Marijampolės „Sūduvos" ekipą.

• LMKL reguliaraus sezono desertas: „Utena" ir „Sūduva“ tarpusavio dvikovoje išspręs pirmosios vietos likimą

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) kovos artėja prie sezono kulminacijos, o kovo 15 dieną besibaigiantis reguliarusis sezonas atskleis likusį nežinomąjį – kuri lyderių ekipa užims pirmąją poziciją turnyro lentelėje.

• Utenoje ginklus surems stipriausios Lietuvos moterų krepšinio lygos komandos

Penktadienį, vasario 12 dieną, keturios stipriausios Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) komandos Utenoje surems ginklus dėl pirmojo sezono trofėjaus – Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) moterų taurės.
    Šiandien bus žaidžiami pusfinaliai, kur 17.00 valandą Marijampolės „Sūduva" susitiks su Vilniaus „Kibirkštimi". 19.15 val. ant parketo pasirodys vietos sirgalių palaikoma „Utena", kuriai iššūkį mes Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos".