Albino Šileikos kūryba pristatyta Lietuvos liaudies buities muziejuje
KultūraAlbino Šileikos kūryba pristatyta Lietuvos liaudies buities muziejuje
2015 rugpjūčio 26, Trečiadienis 09:30

Albino Šileikos kūryba pristatyta Lietuvos liaudies buities muziejuje

Albino Šileikos kūryba pristatyta Lietuvos liaudies buities muziejuje
 • 9 foto

Rugpjūčio 21 dieną Lietuvos liaudies buities muziejaus miestelio Ugniagesių stoginėje atidaryta tautodailininko iš Aukštaitijos Albino Šileikos medžio drožinių paroda. Susirinkusiems išskirtinę parodą pristačiusi muziejaus direktorė Violeta Reipaitė ir kultūrinės veiklos vadybininkas Valentas Pilionis pasidžiaugė, kad prieverpsčių-verpsčių kolekciją aplankys daugybė muziejaus svečių iš užsienio bei Lietuvos.

A. Šileika, pristatydamas savo sukurtus drožinius, papasakojo kaip jie kuriami, ką reiškia ženklai prieverpstėse, atskleidė jų paskirtis ir atsakinėjo į klausimus.

Parodos atidarymą pagyvino Utenos muzikos mokyklos duetas, kuris savo muzika garsiną Lietuvą ir dažnai laimi konkursus Europoje.

Muziejaus direktorė už surengtą prieverpsčių parodą A. Šileikai įteikė padėką. Sveikinimo žodžius tarė ir kiti atvykę svečiai.

A. Šileika, atsidėkodamas už galimybę parodyti savo kūrybą platesniam ratui, muziejaus direktorei įteikė prieverpstę.

Po renginio kultūrinės veiklos vadybininkas V. Pilionis parodos autoriui ir jo šeimos nariams bei draugams aprodė muziejų, jo apylinkes, apžvalgos bokštą. Po pasivaikščiojimo visi buvo pakviesti prie Aukštaitišku valgiu padengto pietų stalo.

A. Šileikos kūrybos iš medžio ekspoziciją bus galima aplankyti iki rugsėjo 30 dienos.
Muziejus darbo laikas: 10-18 val.

Šeštadienį 8. 30 val. LRT transliuos laidą „Gimtoji žemė", kurioje žiūrovai pamatys interviu su tautodailininku A. Šileika.

Albino Šileikos inf. ir nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos kolegijoje paroda sužibo nauja spalvų gama

  Vasario 19 dieną Utenos kolegijos Medicinos fakultete vyko Utenos kolegijos bendruomenės narių kūrybos parodos aptarimas. Į aptarimą susirinko nemažai meno gerbėjų, parodos autorių, kolegijos vadovų. Šventinę renginio nuotaiką pakėlė Utenos kolegijos studentas Julius Šimelis, saksofonu atlikęs muzikinį kūrinį.

 • Berlyne pristatytas rekordinis lietuvių šakotis

  Portale udiena.lt jau buvo rašyta, kad praėjusią savaitę Berlyne duris atvėrė ir šiuo metu vyksta 85-oji Tarptautinė žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė 2020“, kurioje Lietuvai atstovauja per dešimt smulkiųjų verslininkų gamintojų.

 • Zarasuose atidaryta uteniškės paroda

  Zarasų krašto muziejuje nuo lapkričio 8 dienos veikia uteniškės menininkės Saulutės Katinienės tekstilės darbų paroda ,,Ką kalba žolės“.

 • Parodoje – lekiantys žirgai

  Nuo spalio 8-os iki lapkričio 9 dienos Utenos kraštotyros muziejaus parodų salėje veikia tautodailininkės Jolitos Levčenkienės įspūdingų tapybos darbų paroda „Tos akys...“.

 • Antazavės dvare – veltinių paroda

  Amatų centre, esančiame Antazavės dvare, atidaryta zarasiškės Eglės Vaitkevičienės veltinių darbų paroda.

 • Leliūnuose – nauja neįprastų keramikos darbų paroda

  Praėjusios savaitės pabaigoje Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose atidaryta keramikės Rūtos Šipalytės keramikos darbų paroda „Miestai. Keliaujantys namai“. Ši paroda – autorės naujausio projekto „Miestai. Keliaujantys namai“ fragmentų ir ankstesnių kūrinių susijusia tema derinys. Kaip „Utenos dienai“ prisipažino pati parodos autorė, jos kūriniuose architektūra atsirado ne visai atsitiktinai, nes menininkės tėvai – architektai.

 • Iš nebūties – į būtį

  Beveik du mėnesius Vytauto Valiušio keramikos muziejuje veikia Rimos Leipuvienės keramikos darbų paroda „Iš nebūties“. Gausiai lankoma paroda sulaukė didžiulio dėmesio, nes skulptūrinės keramikos darbai neeiliniai, kaip sakė menininkė, jie tarsi laiko ir patirties išvagoti gyvenimai, prisiminimai, individualios patirtys. Paroda veiks iki liepos 1 dienos.

 • Keramikos darbų parodą nudažė pavasario ir vasaros spalvos

  Jau kurį laiką Utenos kolegijos Medicinos fakulteto fojė puikuojasi dekoratyvinės keramikos dirbinių paroda. Originalius ir išskirtinius darbus eksponuojančias kūrėjas uteniškę Jovitą Paukštytę ir jos mokinę Karoliną Puodžiukaitę sieja meilė keramikai.

 • Įvertino paukščių kūrėjus

  Ne pirmus metus Utenos valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje vyksta mokinių ar darželinio amžiaus vaikų darbelių konkursai, o šiais metais mūsų rajono ugdymo įstaigų priešmokyklinukai ir pradinukai turėjo galimybę sudalyvauti kitame konkurse „Paukštis Lietuvai". Panaudoję įvairiausias medžiagas – šiaudus, popierių, siūlus, plunksnas ir t. t. – išradingi kūrėjai savo dirbiniais padabino šios įstaigos koridorių ir už tai buvo apdovanoti.

 • Uteniškiai savo kūrybos darbus pristatė Seime

  LR Seimo II rūmų parodų galerijoje pristatyta Utenos rajono tautodailininkų darbų paroda, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Parodoje eksponuojami kelių dešimčių skirtingų autorių sukurti rankdarbiai, medžio drožiniai, keramikos dirbiniai, paveikslai, audiniai, nėriniai, ir kiti Utenos rajonų tautodailininkų darbai.
  Parodos atidarymo metu muzikinę programą pristatė Utenos meno mokyklos folkloro ansamblis „Sietynas“.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1372
Vakar apsilankė:11746
Šią savaitę apsilankė:1372
Šį mėnesį apsilankė:69582
Viso (nuo 2015-02-16):13143747
Šiuo metu naršo:
112
2020-04-06
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!