Utenos kultūros centro dailės galerijoje atidaryta išskirtinė paroda
KultūraUtenos kultūros centro dailės galerijoje atidaryta išskirtinė paroda
2018 balandžio 25, Trečiadienis 13:36

Utenos kultūros centro dailės galerijoje atidaryta išskirtinė paroda

Utenos kultūros centro dailės galerijoje atidaryta išskirtinė paroda
 • Birutė NENĖNIENĖ
 • 23 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Praėjusią savaitę Utenos kultūros centro dailės galerija nušvito ryškiomis tarptautinio projekto „Susitikimas ant tilto/ Rendez-vous sur ie pont“ spalvomis. Čia eksponuojami Prancūzijos dailininkų Isidore Krapo, Christophe Massé, Franck Garcia ir mūsų šalies menininkų Arvydo Šaltenio, Lilijos Puipienės, Editos Rakauskaitės, Romualdo Balinsko ir uteniškės Jūratės Mitalienės darbai.

Šios ekspozicijos užuomazgos ir pradžia – trejų metų senumo įvykiai. 2015 m. gegužės 22–birželio 13 dienomis Vilniaus dailės galerijoje „Arka“ vyko tarptautinio projekto „Vanduo po ti1tu/Water under the bridge" tapybos paroda, kurioje buvo pristatomi menininkų Isidore Krapo (tikroji pavardė Hubert Becheau) iš Bordo (Prancūzija) bet lietuvių menininkių Editos Dalios Rakauskaitės ir Lilijos Puipienės darbai. Šis tarptautinis projektas yra tęstinis bei kaskart įtraukiantis naujų dalyvių (parodos metu poetas, vertėjas iš prancūzų kalbos Dainius Gintalas publikavo straipsnį „Trise ant elegantiško tilto" savaitraštyje „Literatūra ir menas").

Pats tilto įvaizdis, laiko ir istorijos tėkmėje tapęs banaliu ir daug, ir nieko nereiškiančiu elementu, menininkams tampa sąlygiška, simboline susitikimo vieta. 2017-2018 metais išinicijuojamas tęstinis projektas „Susitikimas ant tilto/ Rendez-vous sur ie pont", kurio metu 2017 m. buvo surengta tapybos paroda Bordo, Prancūzijoje, bei suplanuotos aštuonios parodos Lietuvoje 2018 m.

2017 m. rugsėjo 12–27 dienomis vyko tęstinio tarptautinio projekto „Vanduo po tiltu/ Water under the bridge" tapybos paroda Bordo, kurioje, be Vilniuje 2015 m. jau eksponuotų I. Krapo, E. Rakauskaitės bei L. Puipienės kūrinių, buvo pristatomi ir vieno žymiausių šiuolaikinių Lietuvos dailininkų Arvydo Šaltenio darbai. Lietuvių menininkų kūrybą ir savo poeziją pristatė poetas vertėjas Dainius Gintalas.

Utena – viena iš aštuonių šio projekto lietuviškosios dalies stočių. Be Utenos, ši paroda bus eksponuojama Anykščiuose, Rokiškyje, Obeliuose, Vilkaviškyje, Zarasuose, Dusetose ir kitur, įtraukiant įvairias biudžetines ir nevyriausybines institucijas kaip partnerius. Baigiamoji paroda planuojama Vilniuje, galerijoje „Akademija".

Organizuojant parodas Lietuvoje, išplėstas tiek menininkų iš Lietuvos, tiek ir iš Prancūzijos ratas – parodose savo kūrinius, be I. Krapo, eksponuoja žinomi prancūzų dailininkai Christophe Massé bei Franck Garcia. Lietuvių gretas papildė R. Balinskas, o skirtinguose šalies miestuose ekspoziciją papildo vieno šios vietovės lietuvių tapytojo darbas. Utenoje ši garbė teko tapytojai Jūratei Mitalienei, dalyvavusiai ekspozicijos pristatyme Utenos KC Dailės galerijoje kartu su Arvydu Šalteniu, radusiu laiko darbo savaitės viduryje atvykti į gimtąją Uteną.

Adolfo Sinkevičiaus nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vilniuje puikuojasi Vytauto Valiušio keramika

  Trečiadienį Lietuvos nacionaliniame muziejuje Vilniuje atidaryta Molėtų krašto dukters šiuo metu Kaune gyvenančios garsios tautodailininkės Onos Pusvaškytės grafikos ir ne ką mažiau garsaus Lietuvos puodžių karaliaus leliūniškio Vytauto Valiušio keramikos darbų paroda, kuri veiks iki rugsėjo 20 dienos.

 • Kultūros išsiilgusiems uteniškiams – išskirtinis pasiūlymas

  Utenos kultūros centras šiomis dienomis negali susitikti su savo bendruomene, brangiausiais žiūrovais, kolektyvų nariais ir visais žmonėmis, kurie dabar turi daugiau laiko praleisti namuose, todėl kviečia nufilmuotus renginius žiūrėti virtualioje erdvėje.

 • Utenos kolegijoje paroda sužibo nauja spalvų gama

  Vasario 19 dieną Utenos kolegijos Medicinos fakultete vyko Utenos kolegijos bendruomenės narių kūrybos parodos aptarimas. Į aptarimą susirinko nemažai meno gerbėjų, parodos autorių, kolegijos vadovų. Šventinę renginio nuotaiką pakėlė Utenos kolegijos studentas Julius Šimelis, saksofonu atlikęs muzikinį kūrinį.

 • Berlyne pristatytas rekordinis lietuvių šakotis

  Portale udiena.lt jau buvo rašyta, kad praėjusią savaitę Berlyne duris atvėrė ir šiuo metu vyksta 85-oji Tarptautinė žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė 2020“, kurioje Lietuvai atstovauja per dešimt smulkiųjų verslininkų gamintojų.

 • Zarasuose atidaryta uteniškės paroda

  Zarasų krašto muziejuje nuo lapkričio 8 dienos veikia uteniškės menininkės Saulutės Katinienės tekstilės darbų paroda ,,Ką kalba žolės“.

 • Parodoje – lekiantys žirgai

  Nuo spalio 8-os iki lapkričio 9 dienos Utenos kraštotyros muziejaus parodų salėje veikia tautodailininkės Jolitos Levčenkienės įspūdingų tapybos darbų paroda „Tos akys...“.

 • Antazavės dvare – veltinių paroda

  Amatų centre, esančiame Antazavės dvare, atidaryta zarasiškės Eglės Vaitkevičienės veltinių darbų paroda.

 • Kaista Utenos kultūrininkų kurstomas aistrų katilas (III)

  Tęsiame žurnalistinį tyrimą apie Utenos kultūros centro (toliau – UKC) direktoriaus Eriko Druskino vadovavimo metodus. Tyrimą pradėjome, kai prieš UKC vadovą ėmė kilti Utenos visuomenė, kuri krei­pėsi į Utenos rajono valdžią ir prašė įvertinti jo vei­klą. Rašyti kreipimąsi paskatino E. Druskino veikla UKC, kai jis išardė kelis mėgėjų kolektyvus, atleido arba privertė išeiti 20 darbuotojų.

 • Kaista Utenos kultūrininkų kurstomas aistrų katilas (I)

  Beveik prieš metus į Utenos kultūrinį dangų kaip ko­meta įsiveržė naujasis Utenos kultūros centro (toliau – UKC) direktorius Erikas Druskinas. Solidžią veiklos programą pristatęs ir gausybę idėjų pažėręs naujasis UKC vadovas buvo liaupsinamas Utenos rajono val­džios atstovų, iš dramos ir lėlių teatrų režisieriaus tikė­tasi permainų bei naujovių. Per beveik metus E. Drus­kinas pasiūlė Utenos visuomenei kelis naujus renginius ir festivalius, bet panašu, kad įtiko jis ne visiems. Jau greit pasklido kalbos apie kelių UKC mėgėjų kolekty­vų išardymą, žmonių atleidimus ir kt. Regis, jau iš ke­lių Lietuvos miestų išprašytas UKC direktorius vėl ke­lia pasipiktinimų bangą ir sumaištį tarp darbuotojų jo vadovaujamoje įstaigoje bei Utenos visuomenėje.

 • Nusipelniusiems mėgėjų teatro kūrėjams bus įteikti Metų apdovanojimai

  Didžiausia Lietuvos mėgėjų teatro šventė „Tegyvuoja teatras“ kovo 23 dieną teatro gerbėjus kviečia į Varėnos kultūros centrą. Iškilmingame renginyje, skirtame Tarptautinei teatro dienai paminėti, ryškiausiems mėgėjų teatro kūrėjams bus išdalyta net dešimt „Tegyvuoja teatras“ statulėlių.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1794
Vakar apsilankė:11826
Šią savaitę apsilankė:25798
Šį mėnesį apsilankė:114209
Viso (nuo 2015-02-16):14138201
Šiuo metu naršo:
147
2020-07-15
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!