Mobilioji komanda išties pagalbos ranką vaikams
Krašto žiniosMobilioji komanda išties pagalbos ranką vaikams
2020 vasario 07, Penktadienis 09:11

Mobilioji komanda išties pagalbos ranką vaikams

Mobilioji komanda išties pagalbos ranką vaikams

Vienas iš šiemet įsigaliojusių pokyčių vaiko teisių apsaugos sistemoje – mobiliosios komandos specialistai dirba ne tik su sunkumų patiriančiais suaugusiais šeimos nariais, bet ir susitinka su vaikais, kad kiek įmanoma greičiau jiems suteiktų reikalingą profesionalią pagalbą.

Siekiant sustiprinti mobiliąsias komandas, visuose Vaiko teisių apsaugos tarnybos skyriuose darbą pradėjo po antrąją mobiliąją komandą, kurią sudaro psichologas, socialinis darbuotojas ir su priklausomybės ligomis dirbantis specialistas.

„Naujosios Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus mobiliosios komandos darbo vieta yra Zarasuose. Mūsų tikslas – kad pagalba būtų kuo arčiau šeimos ir kuo greičiau ją pasiektų, jeigu bus  reikalinga pagalba. Zarasai yra antroji savivaldybė, iš kurios vaiko teisių gynėjai gauna daugiausiai pranešimų apie galimai pažeidžiamas vaikų teises po Utenos rajono savivaldybės. Komanda pagal poreikį vyks ir į kitus Utenos apskrities rajonus", – sakė Utenos apskrities VTAS (Vaiko teisių apsaugos skyrius) vedėja Irena Gaigalienė.
Specialistai į naują komandą atrinkti profesionalūs, turintys darbo patirties ir iniciatyvūs, norintys ir galintys padėti šeimai: su priklausomybės ligų turinčiais asmenimis dirbanti specialistė Svetlana Vilkauskienė, socialinė darbuotoja Marija Andrijauskienė, didžiulę patirtį sukaupusi psichologė Laura Vitkūnaitė kol kas darbuojasi abiejose komandose.
Ilgėja ir mobiliųjų komandų darbo laikas. Grupė specialistų su šeima dirbs nebe 14, o 30 kalendorinių dienų, šis laikas esant poreikiui gali būti pratęstas. Per keturiolika dienų su tėvais arba vienu iš tėvų specialistės susitinka ne vieną kartą. Priklausomai nuo poreikių ir nusiteikimo pagalbą priimti, vyksta ir namų aplinkoje bendrauja su šeima penkis, šešis, o pasitaiko, ypač sunkiais atvejais, ir dešimt kartų.
„Įsisenėjusios, nesprendžiamos ar netinkamai sprendžiamos šeimų problemos turi tiesioginį ryšį vaikų raidai, palieka ilgalaikes pasekmes jiems. Mobilioji komanda į šeimą atvyksta tuomet, kai įvertinus aplinkybes vaikui nustatytas apsaugos poreikis", – sakė Utenos apskrities VTAS vedėja Irena Gaigalienė.
Per 2019 metus Utenos apskrities mobilioji komanda aplankė ir pagalbą teikė 94 šeimoms, fiksuota per du su puse šimto susitikimų.

VSAT inf.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1160
Vakar apsilankė:11826
Šią savaitę apsilankė:25164
Šį mėnesį apsilankė:113575
Viso (nuo 2015-02-16):14137567
Šiuo metu naršo:
94
2020-07-15
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!