Krašto žiniosStripeikiuose praūžė Bitės dienos šventė
2018 gegužės 21, Pirmadienis 11:23

Stripeikiuose praūžė Bitės dienos šventė

Stripeikiuose praūžė Bitės dienos šventė
 • 41 foto

Gegužės 20 dieną (sekmadienį) Senovinės bitininkystės muziejuje Stripeikiuose, Ignalinos rajone, vyko Bitės dienos šventė, kurios metu šurmuliavo pirmojo pavasarinio medaus ir sūrių mugė. Renginio vinimi tapo unikalaus vabzdžių viešbučio atidarymas.

Šventės pradžioje buvo pakelta Bitės vėliava, atidengtas LR Prezidentės avilys, papuoštas vaikų piešiniais. Kūrėjas Mykolas Tursa ir rėmėja Beata Nicholson, į renginį atvykusi su visa šeima, atidarė vabzdžių viešbutį. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio ir Bitės dienos proga fotomenininkas surengė Austėjų fotosesiją gamtoje. Tiesa, šio vardo savininkių susirinko gerokai mažiau, nei buvo planuota – ne šimtas, o kelios dešimtys.

Visą dieną dūzgė kūrybinės dirbtuvės „Kūrybiškai apie bitę" (žvakių liejimas, bitininkavimo „monai", protmūšis, dilgėlių sriubos virimas). Kitos dirbtuvės – proginės: Bitės dienos monetos kalimas, kelminio avilio skobimas-inkilų gamyba, bitės lipdymas, vaško spaudimas, muilo su bičių produktais gamyba, piešiniai ant veidukų, midaus virimas, mini vabzdžių viešbučių darymas su jaunųjų bitininkų asociacija, avilių tapyba, eigulio kepurės matavimasis, žolininkė-žiniuonė ir žolynų „kermošius".

Bitės dieną svirne „Bandrenis" atidaryta tapybos paroda. Netrūko ir atraktyvių veiklų – jauna miesto bitininkė Simona Plaipaitė kvietė į miesto avilį ir Europos šalių medaus barą, srautinį avilį pristatė jauni bitininkai dvyniai iš Kupiškio („Brolių medus"), gamtinį avilį aprodė keliautojas, gamtinio bitininkavimo propaguotojas iš Klaipėdos Marius Krikščiūnas. Veikė Stakliškių midaus baras, Utenos baikerių klubo „Ugnies ratas" nariai siūlė ragauti Bitės dienos žuvienės muziejaus sodelyje.

Mokslo žodį tarė į įvairias paskaitas kvietę pranešėjai, šventinę nuotaiką kūrė kolektyvas „Ugniavijas“.

Laikraščio „Utenos diena" inf., Vytauto Ridiko ir Gintaro Stalausko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Išmokėta parama už papildomą bičių maitinimą

  Bičių laikytojams 2017 metų pabaigoje išmokėta 638 tūkst. eurų parama už papildomą bičių maitinimą. Paramos sulaukė 6 704 bitininkai. Jiems parama išmokėta vadovaujantis Paramos teikimo bičių laikytojams už papildomą bičių maitinimą taisyklėmis bei remiantis VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro pateiktais duomenimis.

 • Mikėnų kaimo bitininkai it bitės sukasi saldžiame versle

  Apie 90 žmonių, iš visos Lietuvos susirinkusių į vieną didžiausių ir moderniausių ne tik Utenos rajone, bet ir visoje šalyje Skardžių šeimos ūkį, esantį Užpalių seniūnijoje, Mikėnų kaime, galėjo pasisemti patirties ir pasižvalgyti medaus sukimo ceche bei bityne. Apie savo darbą papasakojo patys šeimininkai, šiuo metu laikantys apie 1,5 tūkst. bičių šeimų ir medunešio metu kartais per dieną išsukantys beveik tris tonas medaus.

 • Bitininko rekomendacija: geriausias yra pavasarinis pienių medus

  Medus – tai ne tik bičių pagamintas saldus maisto produktas. Anksčiau jį aukojo dievams, naudojo grožio ir sveikatos procedūroms, o senovėje tikėta, kad šis produktas ilgina žmogaus gyvenimą. Viduramžiais jis virsdavo ne tik dovana, bet ir valiuta bei duokle. Tai, kad medus iš tiesų gali pakeisti žmogaus gyvenimą, įrodo bitininko Kęstučio Rančio istorija. Jau trisdešimtmetį bitininkyste užsiimantis vyras kuriam laikui bites buvo iškeitęs į statybų verslą, tačiau tik sugrįžęs pas jas susigrąžino sveikatą ir pradėjo kitaip vertinti gyvenimą.

 • Bičių žiemojimo sezonas baigiasi

  Kaip pavyko peržiemoti bitėms, ar nepatyrė mūsų šalies bitininkai didelių nuostolių? Tokie klausimai kyla kiekvieną pavasarį, kai baigiasi bičių žiemojimo sezonas.
  Mūsų šalyje bitininkystės situacija palyginus su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis, yra viena geresnių, bičių mirtingumas nedidelis, jis siekia tik 3-5 %. Pastaraisiais metais susidomėjimas bitininkyste Lietuvoje didėja, bitininkauti pradeda vis daugiau jaunų žmonių. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, 2016 metų pabaigoje Lietuvoje buvo užregistruoti 10 724 bitynai, kuriuose buvo laikomos 187 993 bičių šeimos.

 • Bičių laikytojus privalu informuoti, kada bus purškiami laukai

  Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pasirašė įsakymą „Dėl augalų apsaugos produktų įvežimo, vežimo, saugojimo, naudojimo, tiekimo rinkai taisyklių patvirtinimo" pakeitimo".

 • Bitininkystės sektoriui – 624 tūkst. eurų

  Patikslintos Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2014–2016 metų programos priemonių įgyvendinimo taisyklės. Paramos paraiškos priimamos nuo šių metų lapkričio 23 iki 2016 m. sausio 8 dienos. Paramai skirta daugiau nei 624 tūkst. eurų.

 • Bitininkai turi suskubti teikti mokėjimo prašymus

  Šalies bitininkai, dalyvaujantys Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2014–2016 m. programos priemonėse, turi suskubti iki rugsėjo 1-osios Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) laiku pateikti mokėjimo prašymus patirtoms išlaidoms kompensuoti.

 • Skirta parama bitininkams

  Dalis Lietuvos bitininkų, praėjusių metų pabaigoje Nacionalinei mokėjimo agentūrai pateikusių paramos paraiškas, jau sulaukė pranešimų apie paramos skyrimą.
  Šią savaitę gavėjus pasiekė pirmosios žinutės apie paramą, paskirtą pagal paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2014–2016 metų programos priemones. 2015 m. parama atiteks 793 bitininkystės sektoriaus atstovams.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:239
Vakar apsilankė:7147
Šią savaitę apsilankė:42633
Šį mėnesį apsilankė:127886
Viso (nuo 2015-02-16):9651644
Šiuo metu naršo:
39
2019-02-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!